Пам’ятну дошку імені Георгія Гонгадзе відкрили на Хрещатику (ФОТО)

12:13 16.09.2020

Сьогодні на столичному Хрещатику відкрили меморіальну дошку, присвячену засновнику “Української правди”, журналісту Георгію Гонгадзе. 16 вересня минає 20 років із дня зникнення та убивства журналіста.

Пам’ятну дошку імені Георгія Гонгадзе відкрили на Хрещатику (ФОТО)

Про це повідомляє кореспондент “Великого Києва”. 

Дошку встановили на фасаді будівлі Національної спілки журналістів України (вул. Хрещатик, 27-А). Її автором є скульптор Василь Маркуш (робота погоджена з родиною журналіста, зокрема, із Мирославою Гонгадзе).

На дошці викарбувано також імена інших журналістів, які загинули. 

Зазначимо, що завтра до роковин журналіста Георгія Гонгадзе в літньому театрі “Мушля” покажуть документальний фільм “20 років у пошуках правди”. 

20 років тому, ввечері 16 вересня 2000 року, Георгій Гонгадзе пішов із роботи, але вдома так і не з’явився. Зникнення та вбивство Георгія Гонгадзе викликало широкий резонанс в Україні та за кордоном. У грудні 2008 року в Києві встановлено пам’ятник Георгію Гонгадзе та загиблим при виконанні службових обов’язків журналістам у сквері на вулиці Великій Васильківській, 115-121.

На його честь названо проспект у Києві, вулиці в різних містах України. В Музеї новин у Вашингтоні (США) в залі Меморіалу загиблим журналістам на скляній стіні викарбувано й ім’я Георгія Гонгадзе разом із іменами інших полеглих українських журналістів.

Великий Київ у Google News

підписатися