Верховний суд залишив у силі довічне ув’язнення Пукача за вбивство Ґонгадзе

Автор: Галина Ворона
15:54 02.07

Верховний суд затвердив довічний вирок колишньому керівнику департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексію Пукачу за вбивство журналіста Георгія Ґонгадзе.

Верховний суд залишив у силі довічне ув’язнення Пукача за вбивство Ґонгадзе

Прохання пом’якшити покарання до 15 років ув’язнення подав сам Пукач, однак суд відмовив. Відтак тепер вирок неможливо оскаржити.

Вислухавши вердикт суддів, Пукач сказав, що не розуміє рішення суду. Від спілкування з журналістами він відмовився.

Нагадаємо, Георгій Ґонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. У 2009 році на Київщині знайшли рештки черепа нібито Ґонгадзе. Поховали Ґонгадзе 22 березня 2016 року в Києві.

Восени 2000 року розгорівся “касетний скандал”: були оприлюднені “плівки Мельниченка” із кабінету президента Кучми, які свідчили про причетність Леоніда Кучми та інших високопосадовців і політиків до вбивства журналіста Георгія Ґонгадзе.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Ґонгадзе трьох екс-працівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України – Валерія Костенка, Миколу Протасова та Олександра Поповича. Вони отримали від 12 до 13 років ув’язнення. А 29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві Георгія Ґонгадзе.

Великий Київ у Google News

підписатися