З назв київських вулиць зникнуть всі радянські маршали та генерали, крім Рокоссовського – член Комісії з питань найменувань Київради

Автор: Ольга Даниленко
11:26 13.12.2022

Вулиці Києва, названі на честь всіх маршалів та генералів СРСР, за замовчуванням були відправлені на перейменування, єдиний виняток – маршал Костянтин Рокоссовський. Пам’ятник радянському військовому діячеві Миколі Щорсу демонтують з бульвару Шевченка як виняток.

З назв київських вулиць зникнуть всі радянські маршали та генерали, крім Рокоссовського – член Комісії з питань найменувань Київради
Світлодіодне освітлення

Про це у коментарі “ВК” розповів член Комісії з питань найменувань Київради Тиміш Мартиненко-Кушлянський.

“Якраз ці люди займалися насадженням комуністичної ідеології на взятих під контроль територіях, виконуючи вказівки Сталіна. Всіх маршалів та генералів за замовчуванням відправлено на перейменування. Експертна група зробила єдиний виняток для маршала Рокоссовського”, – зазначив він.

Мартиненко-Кушлянський пояснив, що у топоніміці Києва залишаться імена рядових червоноармійців, які боролися проти нацизму, проливали кров і здійснили подвиги.

Вулицю названу на честь одного з найвидатніших полководців Другої світової війни маршала Рокоссовського в експертній комісії вирішила залишили через гуманність воєначальника.

“Поки що він не йде на перейменування, враховуючи спогади учасників війни, які називали його найбільш гуманним воєначальником. Він не погоджувався із багатьма рішеннями і Сталіна, і Жукова про ведення бойових дій та дбав про солдат”, – пояснив член Комісії з питань найменувань Київради.

Читайте також:  У складі радянської армії воювало 6 млн українців. Ми не можемо говорити, що рядовий солдат був не герой – велике інтерв’ю Тиміша Мартиненко-Кушлянського

Пам’ятник Щорсу з Києва демонтують як виняток, адже Україна  проголосила на державному та законодавчому рівні відкидання радянської тоталітарної та  ідеологічної спадщини.

“Водночас, навіть у цьому випадку ми не знищуємо пам’ятник Щорсу як витвір мистецтва. Ми його переміщаємо із публічної площини в непублічну, щоб всі, хто вивчає мистецтво чи ним цікавиться, мали можливість піти до музейного простору і подивитися на нього”, – розповів Мартиненко-Кушлянський.

Довідка: Костянтин Рокоссовський – радянський і польський полководець та державний діяч, Маршал Радянського Союзу, Маршал Польщі, двічі Герой Радянського Союзу, кавалер ордену “Перемога”. Один з найвидатніших полководців Другої світової війни. Депутат Верховної Ради СРСР 2, 5 – 7-го скликань.

У 1937 Рокоссовський був звинувачений у зв’язках з польською і японською розвідками та репресований. Три роки (з 17 серпня 1937 до 23 березня 1940) провів у ленінградської в’язниці “Хрести”, двічі його виводили на розстріл, але обидва рази давали холостий залп.

До кінця життя Рокоссовський носив з собою пістолет, щоб при повторній спробі арешту не дістатися їм живим.

Нагадаємо, кияни пропонували замість Щорса встановити пам’ятник голові Директорії Української Народної Республіки Симону Петлюрі.

Як повідомляв “ВК”, в Українському інституті національної пам’яті склали список з 26 об’єктів, які залишились не декомунізованими.

Великий Київ у Google News

підписатися