“Європейська Солідарність” стала лідером за відсотком мандатів у облрадах і міськрадах обласних центрів

20:07 26.01.2021

За підсумками місцевих виборів 2020 року партія Петра Порошенка “Європейська Солідарність“ стала лідером за загальним відсотком мандатів у облрадах і міськрадах обласних центрів. Також, партія Петра Порошенка – єдина парламентська партія, яка пройшла до всіх облрад і міськрад обласних центрів. 

“Європейська Солідарність” стала лідером за відсотком мандатів у облрадах і міськрадах обласних центрів Фото: Facebook Європейської Солідарності

Про це свідчать дані дослідження щодо успіхів шести парламентських партій на виборах, яке провів громадський рух “Чесно“.

Крім того, “Європейська Солідарність“ отримала найбільший сукупний відсоток мандатів у міськрадах обласних центрів – 17%. Найбільший відсоток мандатів партія Порошенка має у Львівській обласній та Львівській міській радах.

Кандидати від політсили Петра Порошенка балотувалися до 68,1% місцевих рад, зокрема до всіх обласних і районних у містах рад, до більшості райрад і рад громад з більш ніж 10 тисячами виборців.

У “Чесно“ наголосили, що “Європейська Солідарність“ – єдина парламентська партія, яка пройшла до всіх облрад і міськрад обласних центрів (за винятком Маріуполя – якщо його умовно зарахувати до облцентрів як найбільше місто неокупованої Донеччини).

“Також ЄС, на відміну від більшості парламентських політсил, у міськрадах облцентрів представлена краще, ніж в облрадах, – 17% мандатів проти 15,1%. У райрадах Донецької та Луганської областей партія взяла 3,3% та 1,7% місць відповідно“, – йдеться у звіті.

Друге місце  за відсотком мандатів у облрадах і міськрадах обласних центрів отримала президентська партія “Слуга народу“. Партія “Батьківщина“ посіла лише четверте місце.

У “Чесно“ додали, що найменшу “спроможність“ до висування кандидатів на місцевих виборах продемонструвала партія “Голос“.

“Зокрема, кандидати від цієї політсили балотувалися лише до шести облрад – Івано-Франківської, Київської, Львівської, Рівненської, Тернопільської й Черкаської“, – звітують у громадському русі.

Нагадаємо, партія “Європейська Солідарність“ отримала найбільшу кількість мандатів у Київській обласній раді на місцевих виборах – 19,54% голосів виборців і 25 мандатів.

 

Великий Київ у Google News

підписатися