Випийте водички: скільки і якої слід пити води в день

Автор: Любава Лисичкіна
01:21 05.02

При втраті всього 1-2% рідини відчувається втома, неспокій, головний біль, погіршується мова. При 4-5% -головокружіння, роздратованість, нудота.

Випийте водички: скільки і якої слід пити води в день
Світлодіодне освітлення

Про те, скільки слід пити води розповіла столична дітологиня Оксана Ільницька.

 Основна кількість води в організмі міститься всередині клітин. І тільки 1/3 це міжклітинна рідина. Важливо, щоб клітини жили повноцінно, а міжклітинна рідина була текучою і чистою, говорить дієтолог.

При недостатньому потраплянні води організм зневоднюється. Симптоми цього неспецифічні і людина шукає їх причину в чомусь іншому. При втраті всього 1-2% рідини відчувається втома, неспокій, головний біль, погіршується мова. При 4-5% -головокружіння, роздратованість, нудота. Знайомо? Тоді випейте води!

Необхідна кількість води на добу 30 мл на 1 кг нормальної маси тіла, з яких 70% має бути питна вода.
Існує багато мобильних додатків для підрахування кількості випитої води.

Люди, що працюють в умовах спеки, користуються наочною шкалою кольору сечі. При нормальній кількості рідини в організмі сеча майже прозора, при зневодненні – більш темна і концентрована. Якщо людина не може пити чисту воду, можна додати трохи лимонного соку.

Не варто пити дуже холодну воду. Тепла вода краще впливає на організм.

Щоб навчитися пити воду, можна почати з малої кількості, поступово додаючи до 6-8 склянок на день.

Основним показником якості питної води є її кислотність. рН води нейтральна або слаболужна(7.4-8). При додаванні вуглекислого газу до води, рівновага порушується і рН води зсовується в сторону кислотної(5,2-5.5). В умовах загальної закисленості наших організмів продуктами харчування і екологією, підвищення її з віком, газовану воду пити не рекомендується, нагадує Ільницька.

Крім того, оцінка якості води проводиться по:
– органолептичним властивостям(смак, запах, колір,прозорість тощо)
– біологічної і хімічної безпеки (віруси, бактерії, різні домішки)

Вода із пластикових пляшок не завжди безпечна
мінералізації

На сьогодняшній день більш ефективна технологія очищення води -мембрана зворотнього осмосу і наступна мінералізація для підтримки нормального складу води.

Великий Київ у Google News

підписатися