Випускник КПІ очолив Марсіанську пустельну дослідницьку станцію в американському штаті Юта

Автор: Галина Ворона
03:27 21.11.2023

Випускник КПІ ім. Ігоря Сікорського Сергій Якимов став керівником Марсіанської пустельної дослідницької станції в американському штаті Юта Тут проводять геологічні та соціальні дослідження, симулюючи можливе життя астронавтів на поверхні Марсу

Про це пише видання “Голос Америки”.

На станції проводять геологічні та соціальні дослідження, симулюючи можливе життя астронавтів на поверхні Червоної планети.

“Ми приймаємо різні групи з усього світу, які проводять експерименти або тестують обладнання. І ця марсіанська станція класифікується як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі, вона близька до геології Марса наскільки це можливо”, – розповідає Сергій Якимов.

Ротація дослідницьких груп триває від двох тижнів. Вони живуть у спеціальних модулях. Харчуються овочами і фруктами з “марсіанської” теплиці. Назовні виходять лише у скафандрах.

Сергій також був учасником кількох таких експедицій. Каже, що найважче в ізоляції впоратись з нудьгою. За 20 років було проведено багато досліджень із взаємодії людей в таких умовах.

Чоловік сам мріє стати астронавтом і потрапити на Марс. Він закінчив Київський політехнічний інститут за спеціальністю “системи керування літальними апаратами”.

Вісім років тому його відібрали у сотню претендентів для майбутнього польоту на Червону планету. Цю місію організовувала компанія з Нідерландів Mars One. Зрештою вона збанкрутувала. Та Сергій своєї мрії не покинув.

 Я все життя йду до цієї мрії. Але треба робити якісь кроки. Можна звичайно просто сидіти на дивані і казати, що я хочу стати астронавтом. Проживаючи в Америці вже декілька років, я працював інженером в маленькій компанії, але працювати там у сфері польотів людини в космос я все ще не міг. І тут була така можливість долучитися до цієї справи на станції“, – ділиться Якимов.

Наступним етапом у своїй кар’єрі Сергій бачить роботу в НАСА у Космічному центрі в Г’юстоні (Техас), який, зокрема, займається підготовкою астронавтів, але для цього спершу потрібно отримати громадянство США.

Працювати в аерокосмічній сфері без громадянства дуже складно, тому що багато навіть приватних компаній працюють на багато державних замовлень або замовлень з інших держав, і вони всі підпадають під секретність”, – пояснює інженер.

Читайте також: Підліток з Києва створив чоботи для захисту від небезпечних мін 

Нагадаємо, юний геній з Києва винайшов технологію екологічної переробки автошин.

Останні новини