Юний геній з Києва винайшов технологію екологічної переробки автошин

Автор: Галина Ворона
19:47 17.11.2023

17-річний Андрій Маврін навчається на першому курсі Інституту прикладного системного аналізу НТУУ “КПІ ім. Ігоря Сікорського” та мріє запустити виробництво з екологічної утилізації гумових шин на Київщині за власною технологією, яку він створив кілька років тому.

Юний геній з Києва винайшов технологію екологічної переробки автошин
Світлодіодне освітлення

Про юного винахідника розповідає видання “Вечірні Київ”.

Як відомо, середній термін експлуатації покришок — чотири сезони, після чого їх необхідно міняти. А старі, в ідеалі, віддавати на утилізацію.

Однак, у столиці немає заводів, які б екологічно переробляли шини. Це доволі коштовний та складний процес, який й до того ж на виході не прибутковий.

Разом з викладачем хлопець почав працювати над технологією, яка полягає у деструкції шини на гумову крихту завдяки явищу резонансу.

Простими словами, ми заморожували шини в рідкому азоті та розкладали (або можна сказати “розбивали“) на крихти під час вібрування на резонансній частоті коливання. Усе. Отримана сировина може використовуватись, до речі, для виготовлення нових шин або покриття тротуарів гумовими плитами”, — пояснює Андрій.

Цю технологію Андрій Маврін представляв спочатку на міському етапі Київської МАН, потім — на Всеукраїнському конкурсі-захисті МАН та Всеукраїнському конкурсі “Майбутнє України”. Далі побував зі своїм винаходом на сімох міжнародних конкурсах у Польщі, Тунісі, Хорватії, Румунії, Швейцарії тощо.

За свої здобутки Андрій став лауреатом стипендії Президента, яка щороку призначається найкращим представникам учнівської молоді України.

Пізніше Андрій також працював над вдосконаленням системи для очищення поверхні води від нафтових плям, у якій використав стрічку Мебіуса для збору сировини замість двоповерхової стрічки, що дало можливість збільшити ефективність пристрою, який юнак також вже встиг представити на двох Міжнародних заходах у Хорватії й США.

Тема має бути актуальною водночас для всіх країн, щоб зберегти чистоту водних ресурсів — джерело життя”, — каже киянин.

Читайте також: Видобуток екочорнил з гал, очищення води від нафтових плівок, дезінфекції приміщень дроном: школярі Києва дивують винаходами та проектами

Нагадаємо, українські підлітки вибороли 13 золотих медалей на європейській виставці «EUROINVENT».

Як повідомляв “ВК”, підліток з Києва створив чоботи для захисту від небезпечних мін.

Великий Київ у Google News

підписатися