Підліток з Києва створив чоботи для захисту від небезпечних мін

Автор: Галина Ворона
15:39 13.11.2023

16-річний киянин створив чоботи для захисту від небезпечних “мін-пелюсток”. Цими забороненими Оттавською конвенцією протипіхотними фугасними мінами окупанти щедро “засівають” українську землю.

Підліток з Києва створив чоботи для захисту від небезпечних мін
оренда квартири Київ

Про це пише видання “Великий Київ”

Із своєю розробкою вихованець Київської МАН Роман Здоровило (науковий керівник – Олег Козленко) пройшов у фінал конкурсу інноваційних стартап-проєктів “Sikorsky Challenge 2023”.

Хлопець разом зі своїм наставником презентували чоботи на платформі спеціальної конструкції з чотирма “лапками”, які здатні вберегти ноги від ампутації, якщо людина випадково наступила на протипіхотну міну типу ПФМ-1, яку ще називають “пелюсткою” або “метеликом”.

Під час вибуху хвиля розсікається в різні сторони, що дозволяє зберегти кінцівку.

Як пояснює наставник юного винахідник Олег Козленко, “пелюстки” вкрай небезпечні для військових і для мирного населення, особливо дітей, бо своєю цікавою формою приваблює малечу. Велика проблема полягає також в тому, що ці невеликі міни (всього 11 сантиметрів в довжину та 80 грамів вагою) зроблені переважно з пластику. Тобто вони не піддаються корозії, тому не руйнуються з часом і їх досить важко знайти за допомогою міношукача.

“Вибухова хвиля від протипіхотної міни не просто ламає, а розмелює кістки ніг. Після такої травми зазвичай залишається один варіант — ампутація. Але якщо ногу поставити на підняту на кілька сантиметрів платформу, розсіяти в сторони вибухову хвилю, то є всі шанси вберегти ногу. Так, можуть бути переломи у кількох місцях, але кінцівка буде збережена й людина після лікування зможе ходити на своїх ногах”, — зазначає чоловік.

Читайте також: Школярка виграла конкурс винахідників, дослідивши забруднення повітря під час війни у Києві

Нагадаємо, вітчизняні винахідники створили для фронту робота-мисливця з дистанційним керуванням.

Великий Київ у Google News

підписатися