Виплата через «Дію» та компенсації в разі переселення: хто з прописаних у Києві все ще отримує фінансову допомогу

Автор: Оксана Тупальська
19:09 07.02.2023

Кияни, які в умовах війни переїхали до більш безпечних територій з 13 січня не мають можливості отримання виплат, як внутрішні переселенці. Проте є виключні умови, за яких допомога передбачена. Як відбувається підтримка людей, що виїхали зі столиці та Київської області у інші регіони на прикладі Вінниці, дізнавався кореспондент «Великого Києва».

Виплата через «Дію» та компенсації в разі переселення: хто з прописаних у Києві все ще отримує фінансову допомогу
Світлодіодне освітлення

Підтримка переселенців відбувається за єдиним законодавством для всіх регіонів країни.  

Ключовим на сьогодні в питанні підтримки киян, що змінили місце проживання через війну є наказ Мінінтеграції від 13 січня 2023 року (поч. дії 16 січня). Як раніше повідомлялося, Київ не увійшов до переліку територій, де ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих.

Як повідомила начальник відділу звернень апарату Вінницької міської ради Ірина Єлізарова, до 16 січня особи, які переїхали з Києва та області до іншого обласного центру підпадали під статус осіб, на території яких ведуться (велися) бойові дії, а відтак, і отримували фінансову підтримку.

Зокрема, вона надала пояснення щодо термінології:

«Території, на яких велися (ведуться) бойові дії, поділяються на території можливих бойових дій та території активних бойових дій».

А ще пояснила, що перелік територій, де велися (ведуться) бойові дії час від часу змінюється Мінінтеграції.

На сьогодні, соціально незахищеними вважаються ті люди, які виїхали зі столиці або Київської області, бо втратили свої домівки внаслідок дій окупантів. І виплати для них у регіонах тривають.

«Громадяни, місце проживання яких зареєстроване у м. Києві допомогу отримують відповідно до вимог п.3 Порядку надання допомоги на проживання ВПО, затвердженим Постановою Кабміну №332 від 20.03.2022 р., якщо у них житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження внаслідок бойових дій, терактів, диверсій», – пояснила Єлізарова.

Для отримання допомоги особи, яким вона передбачена, мають звернутися або через додаток «Дія» або особисто до органу соцзахисту населення, місцевої ради або центру надання адмінпослуг за місцем тимчасового перебування. Обов’язково слід надати документи, що підтверджують руйнування житла внаслідок війни. Впродовж 10 днів їй нараховують виплату.

Також вона додала, що такі ВПО можуть отримати допомогу і за програмою еПідтримка.

Єлізарова нагадала, що в перші дні війни Вінниця надавала тимчасове безкоштовне житло без виключення людям, які втікали зі столиці через небезпеку та просили про таку допомогу.

Нагадаємо, “ВК” розповідав, що після рішення Мінінтеграції переміщені особи з Києва можуть залишитися без соцвиплат.

Великий Київ у Google News

підписатися