Вибух у житловому будинку на Позняках: досудове розслідування завершено, 5 підозрюваних знайомляться з матеріалами “справи”

Автор: Галина Ворона
15:31 09.08

Завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно 5 службових осіб АТ “Київгаз” за фактом вибуху у житловому будинку на Позняках, що стався 21 червня 2020 року. Серед підозрюваних – перший заступник голови правління АТ “Київгаз”, троє головних інженерів Управлінь експлуатації газового господарства та начальник служби охорони праці. Наразі вони ознайомлюються з матеріалами кримінального провадження.

Вибух у житловому будинку на Позняках: досудове розслідування завершено, 5 підозрюваних знайомляться з матеріалами “справи”

Про це розповіли у столичній прокуратурі.

За матеріалами досудового розслідування, вибух газу, що призвів до обвалу конструкцій десятиповерхового багатоквартирного житлового будинку, загибелі п’ятьох людей та травмування трьох, стався через порушення службовими особами “Київгазу” вимог низки нормативно-правових актів.

Зокрема, йдеться про порушення “Правил безпеки систем газопостачання”, “Кодексу газорозподільних систем” та інших, в частині встановлення технологічної перемички (байпасу) у внутрішньобудинковий газопровід замість знятого лічильника газу.

Крім того, внаслідок втрати житла мешканцям будинку заподіяно матеріальну шкоду на загальну суму понад 53 млн грн.

Все це підтверджується висновками проведених експертиз.

Дії службовців кваліфіковано за ч. 2 ст. 272 КК України, тобто порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві, особою яка зобов’язана їх дотримуватись, що спричинило загибель людей.

Підозрюваним в порядку ст. 290 КПК України оголошено про завершення слідства та відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Після цього обвинувальний акт буде скеровано до суду для розгляду по суті.

Читайте також: Рік вибуху будинку на Позняках: в квартири заїхали лише 2 родини, троє померли не дочекавшись 

Нагадаємо, вранці 21 червня 2020 року в житловому 10-поверховому будинку вул. Соломії Крушельницької, 1/5 стався потужний вибух газу, що призвів до обвалу будівлі, загибелі 5 мешканців та травмування 3. Момент вибуху потрапив на відео

Восени рятувальники розпочали пошук та повернення особистих речей мешканцям пошкодженого будинку. Речі мешканцям спускали у люльці (ФОТО). Згодом почалися демонтажні роботи, їх вартість попередньо оцінили в 14 млн грн. Зеленський передав постраждалим ключі від нових квартир, щоправда, потрапити туди вони не могли.

Сам зруйнований будинок вже демонтували – у березні цього року залишалося розібрати три поверхи з дев’яти. У квітні цього року було названо офіційну причину та коло підозрюваних.

Великий Київ у Google News

підписатися