Рік вибуху будинку на Позняках: в квартири заїхали лише 2 родини, троє померли не дочекавшись

Автор: Марія Супрун
13:14 22.06

Рік тому, 21 червня 2020 року в будинку на Позняках стався потужний вибух. Загинули 5 людей, десятки залишилися без житла, адже будівлю визнали непридатною для проживання. Наразі з 40 родин, яким Зеленський роздав сертифікати на нове житло, лише 2 заїхали у нові квартири – решта досі намагаються виконати усі необхідні бюрократичні процедури.

Рік вибуху будинку на Позняках: в квартири заїхали лише 2 родини, троє померли не дочекавшись

Колишні мешканці будинку на вулиці Крушельницької, 1/5 розповіли, що троє їхніх сусідів за рік померли, так і не дочекавшись ні нового житла, ні вироку винним, повідомляє ТСН.

«Тепер усі запам’ятають, що якщо в когось газ, ніколи в житті не допустять, щоб знімали на повірку лічильники. Так як вони зняли нам, шо ми зараз… Рік минув і тільки дві сім’ї заселилися», — розповіла постраждала Валентина.

У Дарницькій РДА повідомили, що сертифікати на нове житло видали всім 40 родинам, кошти на ремонт та меблі (на кожен квадратний метр міська влада виділяє по 2925 гривень) — двадцятьом вісьмом. Коли чекати гроші решті — поки невідомо, бо спершу постраждалі нібито мають виконати всі бюрократичні умови.

«Нам виставлена усна вимога про те, що ми маємо знятися з місця реєстрації і  відмовитися від нерухомості. Не всі можуть знятися з місця реєстрації місця проживання», – каже одна із жінок, яка залишається без житла.

Квартири потерпілим виділили в трьох житлових комплексах в різних районах міста. Більшість з них — досі без підведених комунікацій. Як повідомляє канал, сім родин своє житло дотепер бачили лише на папері і сертифікат на нього — це все, що вони мають.

Нагадаємо, вранці 21 червня 2020 року в житловому 10-поверховому будинку вул. Соломії Крушельницької, 1/5 стався потужний вибух газу, що призвів до обвалу будівлі, загибелі 5 мешканців та травмування 3. Момент вибуху потрапив на відео

Восени рятувальники розпочали пошук та повернення особистих речей мешканцям пошкодженого будинку. Речі мешканцям спускали у люльці (ФОТО). Згодом почалися демонтажні роботи, їх вартість попередньо оцінили в 14 млн грн. Зеленський передав постраждалим ключі від нових квартир, щоправда, потрапити туди вони не могли.

Сам зруйнований будинок вже демонтували – у березні цього року залишалося розібрати три поверхи з дев’яти. У квітні цього року було названо офіційну причину та коло підозрюваних.

Великий Київ у Google News

підписатися