Вибух у будинку на Позняках: названо офіційну причину та коло підозрюваних

Автор: Галина Ворона
16:33 26.04

Вибух газу у житловому будинку на Позняках у червні 2020 року стався внаслідок порушення низки нормативно-правових актів працівниками “Київгазу”. За фактом вибуху п’ятьом службовим особам “Київгазу” повідомлено про підозру.

Вибух у будинку на Позняках: названо офіційну причину та коло підозрюваних

Про це розповіли у прокуратурі Києва.

За даними силового відомства, комплексна судова експертиза дійшла висновку, що службові особи АТ “Київгаз” під час повірки побутових лічильників газу у будинку по вул. Соломії Крушельницької, 1, порушили низку вимог нормативно-правових актів при встановленні технологічної перемички (байпасу) у внутрішньобудинковий газопровід замість знятого лічильника газу.

За результатами експертизи встановлено коло службових осіб “Київгазу”, дії яких могли призвести до вибуху.

Сьогодні, 26 квітня 2021 року, першому заступнику голови правління АТ “Київгаз”, трьом головним інженерам Управлінь експлуатації газового господарства та начальнику служби охорони праці АТ “Київгаз” повідомлено про підозру у порушенні правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві, що спричинило загибель людей (ч. 2 ст. 272 КК України).

Одночасно підозрюваним вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту з обов’язком носити електронний засіб контролю.

Крім того, вживаються заходи до заочного повідомлення про підозру ще одній особі, яка з серпня 2020 року знаходиться на тимчасово окупованій території Луганської області. Слідчі дії у кримінальному провадженні тривають.

В результаті порушення норм законодавства 21 червня 2020 відбувся вибух газу, що призвів до обвалу конструкцій десятиповерхового багатоквартирного житлового будинку, загибелі 5 осіб та травмування 3 людей.

Крім того, внаслідок втрати житла мешканцям будинку заподіяно матеріальну шкоду на загальну суму понад 53 млн грн.

Нагадаємо, вранці 21 червня 2020 року в житловому 10-поверховому будинку вул. Соломії Крушельницької, 1/5 стався потужний вибух газу, що призвів до обвалу будівлі, загибелі 5 мешканців та травмування 3. Момент вибуху потрапив на відео

Восени рятувальники розпочали пошук та повернення особистих речей мешканцям пошкодженого будинку. Речі мешканцям спускали у люльці (ФОТО). Згодом почалися демонтажні роботи, їх вартість попередньо оцінили в 14 млн грн. Зеленський передав постраждалим ключі від нових квартир, щоправда, потрапити туди вони не могли.

Сам зруйнований будинок вже частково демонтували – залишилося розібрати три поверхи з дев’яти.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...