Ворог двічі запускав в напрямку столиці експериментальні “Циркони”

Автор: Галина Ворона
14:29 21.02

Нещодавно експерти підтвердили використання росіянами нової експериментальної гіперзвукової ракети “Циркон” під час масованої атаки на Київ 7 лютого. Втім, як виявилося, їх було дві.

Ворог двічі запускав в напрямку столиці експериментальні “Циркони”
Світлодіодне освітлення

Про це розповів “Вечірньому Києву” директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександр Рувін.

Як відомо, одна ракета впала у Дніпровському районі, утворивши велику вирву.

Друга також була запущена 7 лютого і впала у полі у місті Вишневе, що під Києвом.

Рувін заявив, що експериментальна ракета “Циркон” не відповідає заявленим ворогом тактико-технічним характеристикам.

По-перше, ця протикорабельна ракета 3М22 “Циркон” не летить зі швидкістю 8-9 Махів (близько 10 тисяч кілометрів на годину), як заявляють росіяни. За даними відповідних служб, на прикінцевій ділянці польоту ракета всього-на-всього долає 2500 кілометрів на годину. По-друге, виникають великі сумніви щодо її точності. Ракети були уражені ППО й не досягли своїх цілей. Постраждала цивільна інфраструктура та мирні люди. По-третє, ми не побачили тієї руйнівної сили, яка має бути у протикорабельної ракети з майже 400 кілограмами вибухової речовини”,  – пояснив експерт.

За словами Рувіна, “Циркон” розроблявся насамперед як зброя проти авіаносців, потопити який дуже складно. Але навряд ця ракета впорається зі своїм прямим призначенням.

Тобто черговий російський “аналоговнєт“ “Циркон“, прийнятий на озброєння в росії у 2023 році, виявився зовсім не унікальним, як, втім і їхній “Кинджал“. Налякати Україну та її союзників новою “чудо-зброєю“ не вдалося“, – підсумував експерт.

Зауважимо, “Циркон” – протикорабельна ракета з повітряно-ракетним двигуном, що здатна маневрувати. Вона призначена для ураження кораблів та наземних об’єктів. Разом із Х-47 “Кинжал” входить до так званих вундерваффе Путіна. 

Читайте також: Піротехніки вилучили бойову частину ракети Х-101 у Святошинському районі  

Нагадаємо, експерти також вважають, що величезну вирву у селі Буда-Бабинецька Бучанської громади, яка знищила частину лісу, могла залишити збита північнокорейська балістична ракета KN-23. Hwasong-11Ga.

Великий Київ у Google News

підписатися