Експерти підтвердили застосування по Києву гіперзвукової ракети “Циркон”

Автор: Галина Ворона
18:44 12.02

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз підтвердив застосування гіперзвукової ракети 3М22 “Циркон” по столиці України під час масованого ракетного обстрілу 7 лютого.

Експерти підтвердили застосування по Києву гіперзвукової ракети “Циркон”
оренда квартири Київ

Про це повідомив директор інституту КНДІСЕ Олександр Рувін, пише Мілітарний.

За попередньою інформацією, дійсно маємо наявний факт використання ракети 3М22 «Циркон». Про це свідчить маркування на частинах та уламках, ідентифікація вузлів і деталей, особливості відповідного типу зброї“, — розповів науковець.

За його словами, ракета спрямовувалась у зону, де немає військових об’єктів, постраждала цивільна інфраструктура та мирні люди.

Експерти розповіли, що у російських ракетах є деталі, які можуть застосовуватися одразу в кількох типах виробів, інші – вузли лише для конкретних зразків. У цьому випадку були виявлені елементи, які характерні саме для ракети типу 3М22 “Циркон”.

Специфічні маркування мають частини та уламки реактивного двигуна та рульових механізмів.

Приблизна схема ракети 3М22 “Циркон” та її уламки знайдені в Києві. Фото: КНДІСЕ

Ракета 3М22 “Циркон” складається з комплектуючих вузлів, що позначаються відповідним маркуванням 3Л22, 3В22 тощо, тобто літера може відрізнятися, але загальне маркування для ракет – 3М22.

На кількох уламках шляхом лазерного гравіювання та методом тиснення виконано надпис 3Л22, що свідчить про конкретний вузол з конкретного виробу. Крім того, болти на рульових механізмах мають маркування у вигляді цифр 26, що є особливістю «Циркону».

Інші маркування на уламках ракети вказують на дату виробництва її складових компонентів − кін. 2023-2024 роки. Це означає, що ракета була зібрана нещодавно.

Фахівці зазначають, що мікроелектроніка малозбережена та практично не піддається аналізу через фізичні пошкодження.

Частини електронних компонентів російської ракети 3М22 “Циркон” знайденої в Києві. Фото: КНДІСЕ

Наразі інститут визначає склад металу з фрагментів корпусу ракети та термоізоляційних матеріалів.

Значна фрагментація ракети ускладнює ідентифікацію, однак експерти вже можуть сказати, що зброя не відповідає заявленим ворогом тактико-технічним характеристикам. У ході подальшого експертного дослідження вся можлива інформація буде деталізована.

Зауважимо, Циркон – протикорабельна ракета з повітряно-ракетним двигуном, що здатна маневрувати. Вона призначена для ураження кораблів та наземних об’єктів. Разом із Х-47 Кинжал входить до так званих вундерваффе Путіна. 

Читайте також: Піротехніки вилучили бойову частину ракети Х-101 у Святошинському районі  

Нагадаємо, внаслідок атаки 7 лютого 52 людини евакуювали з палаючого будинку у Голосіївському районі, а на СТО згоріли близько 40 автівок . У Дніпровському районі були пошкоджені комунікації електро- та тепломереж. Частина мешканців на деякий час залишилась без світла. Відомо про чотирьох загиблих.

Великий Київ у Google News

підписатися