Віряни УПЦ влаштували в Києво-Печерській Лаврі “хресну ходу”, в якій обзивали представників Мінкульту та погрожували поліції

Автор: Оксана Тупальська
13:50 19.04.2023

Вранці комісія Мінкульту продовжила роботу на території Києво-Печерської Лаври. Відбувалася перевірка майна корпусу 37, 37-а, 38 – це галерея до Ближніх печер, Дзвіниця на Ближніх печерах, вхід до Галереї Ближніх печер, також оглянули зелені насадження. Віряни УПЦ переслідували комісію територією, назвавши це “хресною ходою”, вслід комісії кричали образливі висловлювання.

Віряни УПЦ влаштували в Києво-Печерській Лаврі “хресну ходу”, в якій обзивали представників Мінкульту та погрожували поліції
Світлодіодне освітлення

На сторінках УПЦ в соцмережах тим часом вітають з днем народження колишнього предстоятеля Павла Лебедя, який перебуває під цілодобовим домашнім арештом. Як відомо, маєток митрополита Павла розташований на околиці села Вороньків, за 40 кілометрів від Києва. На другому поверсі будівлі той відправляє богослужіння. Очевидчі стверджують, що туди до Лебедя приїздять обрані з Лаври, а в хаті є багато прислуги. Біля входу до маєтку в тіні стоїть срібляста Skoda Octavia, а за парканом — кремезні чоловіки, які фотографують усіх, хто заходить та виходить у ворота.

Тим часом у Києво-Печерській Лаврі зранку було шумно: жінки з іконами вигукували до представників Мінкульту, що вони “тхори, які ще поприповзають”. Члени комісії на образи не реагували та продовжували виконувати роботу. 

Під час подій на території Лаври було кілька десятків представників поліції, на яких представники ПЦУ обіцяли писати скарги до ДБР. На території був присутній в.о. генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Максим Остапенко. Як пояснив міністр культури Олександр Ткаченко, присутність поліції була необхідна для того, аби відкрити двері до приміщень. 

“Двері будівель були зачинені, тому у присутності в.о. Генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» Остапенка М.А. та заступника Рудника О.В. за допомогою відповідних засобів технічними працівниками було забезпечено доступ Комісії до вказаних приміщень”, – написав у своєму ТГ-каналі Ткаченко.

Він також нагадав, що галерея до Ближніх печер, Дзвіниця на Ближніх печерах та вхід до Галереї Ближніх печер є пам’ятками архітектури національного значення та місцевого, складовими пам’ятки національного значення Ансамбля Києво-Печерської лаври та складовими об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

“Стан об’єктів видно на фото. Крім того, ознак вжиття орендарем протипожежних заходів не зафіксовано”, – повідомив Ткаченко.

Нагадаємо, слідчі повідомили про підозру правопорушнику, який 17 квітня на території Києво-Печерської Лаври  пошкодив світлове обладнання відеокамери журналісту одного із інтернет-видань. До того поліція вже повідомляла про підозру іншій особі – священнику Лаври за перешкоджання журналістській діяльності.

Великий Київ у Google News

підписатися