Підсумки вікенду: СБУ зруйнувала російські плани щодо Києва, торговці знищили історичну мозаїку, киянки підкорили Євробачення-2024

Автор: Оксана Тупальська
11:56 13.05

На тлі важких повідомлень з фронту про скупчення російської техніки та ворожі плани про захоплення території України на всіх напрямках, СБУ повідомила про виявлення диверсантів у столиці. Тим часом уся країна слідкувала за подіями на Євробаченні 2024 – навіть ті, хто раніше був проти участі українок, були прикуті до екранів.

Підсумки вікенду: СБУ зруйнувала російські плани щодо Києва, торговці знищили історичну мозаїку, киянки підкорили Євробачення-2024
Світлодіодне освітлення

У столиці затримали диверсантів, які планували теракти на замовлення російського ГРУ. Злочинні дії попередила СБУ. Теракти готували на 9 травня. 

Це не перші великі відпрацювання, які проводилися у Києві силовиками у останні тижні. Ретельний нагляд та перевірку автомобілів проводили 1 травня. За результатами операції про затримання диверсантів або інших груп з російським слідом не повідомлялося. 

Тим часом, законодавці готують базу, що дозволить змотивувати жителів багатоповерхівок тримати відчиненими двері укриттів під час повітряних тривог. Аби убезпечити людські життя планують більш жорстоко карати штрафами. 

Історичні мозаїки зникають з міста. Киянин розповів, що у магазині на вулиці Алмаатинській під час ремонту знищили героїв казки, які прикрашали стіни. Після ремонту на їх місці – чорні панелі. Відвідувач магазину показав декілька світлин, як раніше виглядала декорація. 

Пошкоджень зазнала ще одна мозаїка – у Деснянському районі. Вона була створена у 1975 році народним художником України Миколою Стороженком на фасаді однієї з багатоповерхівок. 

Співачки, що впродовж багатьох років працювали та творили у столичному регіоні аlyona alyona та Jerry Heil посіли 3 місце у фіналі “Євробачення-2024”.

The artists of the 68th Eurovision Song Contest walk the Flag Parade at the Grand Final in Malmö Arena

Режисеркою і постановницею виступу стала українська режисерка, відома співпрацею з багатьма світовими зірками, Таню Муіньо. Кліпмейкерка раніше зрежисувала кліп всесвітньо відомої американської співачки Кеті Перрі. Остання її робота — кліп для британської попзірки Дуа Ліпи на пісню Illusion.

Читайте також: Навіть Пономарьов не переміг: пригадуємо виконавців, що представляли на Євробаченні Україну 

Про роботу однієї з представниць України на Євробаченні-2024 у садку під Києвом та репетиції у столичному гаражі “ВК” раніше розповідав. 

Великий Київ у Google News

підписатися