Відсутність ремонтів мереж та спортзал в ТЕЦ: у КП «Київтеплоенерго» обшуки, енергетики подали зворотній позов

Автор: Оксана Тупальська
12:43 06.09.2023

До КП «Київтеплоенерго» вдруге за рік прийшли з обшуками за висновками Державної аудиторської служби України (ДАСУ). Тим часом, позов енергетиків проти ДАСУ перебуває в суді.

Відсутність ремонтів мереж та спортзал в ТЕЦ: у КП «Київтеплоенерго» обшуки, енергетики подали зворотній позов
Світлодіодне освітлення

Попередній обшук на підприємстві ДАСУ проводила у лютому 2023 року. За позовом комунальників проти ДАСУ розпочато провадження в Київському окружному адміністративному суді.

Держаудитслужба звинувачує КП, що у 2018 році не виконали заміну всіх мереж.

Ревізія під час війни і російських обстрілів

Висновки аудиту щодо діяльності підприємство отримало наприкінці минулого року, повідомляють в КМДА. Щодо мереж повідомляють, що тоді «Київтеплоенерго» «розпочало найбільш масштабну реконструкцію теплових мереж». А саме замінило за участі допомоги від закордонних партнерів 50% від 2,7 тис км мереж при аварійності 80%.  

«Необхідно зазначити, що аудит, розпочатий у 2021 році, був призупинений Держаудитслужбою після запровадження в Україні воєнного стану та відтермінований до його скасування. Про це Держаудитслужба письмово поінформувала комунальне підприємство, мотивуючи рішення ризиком для життя і здоров’я свого персоналу, які мали працювати безпосередньо на енергооб’єктах під час війни», – повідомляють у мерії.

Аварійність мережі вимагала до 10 років ремонтів

Також КП «Київтеплоенерго» звітують про ремонтні роботи, проведені після 2018 року:

«За останні роки здійснена модернізація (тобто заміна на кращі) понад 400 км мереж. Навіть в умовах війни, зокрема за сприяння міжнародних партнерів, «Київтеплоенерго» замінило понад 50 км теплових мереж».

Щодо того, чому не відремонтували усе за один рік, наводять європейських міст, який свідчить, що на виконання робіт такого масштабу треба щонайменше 10 років:

«Одночасна заміна всіх мереж за короткий термін технічно неможлива, оскільки б паралізувала роботу міського транспорту, критичної та соціальної інфраструктури – лікарень, пологових будинків, дитячих садків тощо, залишила б містян без комунальних послуг».

Замість приміщення підприємства – спортзал

Аудитори запропонували комунальному підприємству зробити на своїй території фітнес-зал та заробляти таким чином гроші:

«У звіті аудитори пропонують «Київтеплоенерго» перетворити спортивний зал на одній із ТЕЦ (збудований ще разом зі станцією для працівників) на аналог закладу із мережі фітнес-клубів із вільним доступом для всіх охочих. Представники Держаудитслужби мотивують це можливістю отримання прибутку. ТЕЦ та її територія – це об’єкти підвищеної небезпеки з особливим режимом доступу та перебування там, особливо зараз, коли для російського агресора вони є головною ціллю». 

Енергетики кажуть, що І в мирний час проходити та постійно перебувати на теплоелектроцентралі, де безперервно працює потужне обладнання, може лише спеціально навчений персонал. 

Нагадаємо, у Києві комунальні служби забезпечили можливість підключення до генераторів 150 київських бюветів. Місто закупило 23 мобільні котельні, які працюють на дизельному пальному.

Великий Київ у Google News

підписатися