Від спеки найкраще рятують ботсади, водні угіддя та зелені огорожі – дослідження

Автор: Любава Лисичкіна
22:16 15.04

Водно-болотні угіддя та зелені огорожі також виявилися високоефективними в охолодженні міста порівняно з парками на траві. А ботанічні сади можуть знизити температуру повітря в місті в середньому на п’ять градусів за Цельсієм.

Від спеки найкраще рятують ботсади, водні угіддя та зелені огорожі – дослідження Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення

Як ідеться, дослідження проаналізувало, як різні приклади блакитної інфраструктури (водні об’єкти) та зеленої інфраструктури (зелені насадження) можуть пом’якшити міську спеку.

Директор-засновник GCARE Прашант Кумар пояснив, що різноманітність насаджень, густий покров і додавання водних об’єктів, як у ботанічних садах, сприяють ефективному охолодженню навколишнього повітря.

“Впроваджуючи зелено-синьо-сіру інфраструктуру (GBGI) у міське планування, міста можуть створювати більш стійке і життєздатне середовище, пом’якшуючи негативний вплив спеки та покращуючи загальну придатність для життя мешканців”, — сказав він.

Чому саме ботсади?

Дослідники говорять, що ботанічні сади мають різноманітний набір природних елементів, включаючи різноманітну рослинність, таку як дерева, чагарники і трава, а також водні об’єкти, як-от ставки, струмки і водоспади. Саме це поєднання створює унікальні механізми охолодження, які зазвичай не створюють парки. Відтак:

  •  ботанічні сади демонструють більший середній охолоджуючий ефект порівняно з парками;
  •  висновки щодо ефективності ботанічних садів можна використати для покращення охолодження інших зелених зон. 

Охолодження, сади і клімат

Взагалі, дослідники наголошують на тому, що для досягнення найбільш ефективного результату рішення з охолодження слід обирати відповідно до конкретних місцевих умов.

Наприклад:

  • у помірному кліматі водно-болотні угіддя і парки є найбільш ефективними завдяки їхнім властивостям випаровування і затінення;
  • у континентальному кліматі перспективними є зелені огорожі та ботанічні сади;
  • у сухому кліматі мініпарки й водно-болотні угіддя відіграють вирішальну роль в охолодженні;
  • тропічний клімат виграє від садів на дахах завдяки їхньому мікромасштабному впливу в щільно забудованих районах.

До слова,  бузок на згадку про захисників: на Протасовому ярі створили Алею Пам’яті.

Великий Київ у Google News

підписатися