Вакцину для України закупить міжнародна організація – чому не держпідприємство

12:58 15.01

Згідно з постановою уряду, що була затверджена на позачерговому засіданні 13 січня 2021 року, організацією, яка здійснюватиме закупівлю вакцини проти COVID-19, визначено “Краун Ейджентс Лімітед” (Crown Agents).

Вакцину для України закупить міжнародна організація – чому не держпідприємство

Як повідомив під час брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов, наразі компанія законтрактована не тільки з Україною, але й з низкою країн, зокрема і Великою Британією. МОЗ співпрацює з “Краун Ейджентс Лімітед” з 2015 року.

Організація буде укладати контракти з компаніями на постачання вакцини після перемовин МОЗ, а також здійснювати логістичний супровід вантажів.

Зазначається, що за результатами 2020 року МОЗ визнало роботу ДП “Державні закупівлі” неефективною. Наприклад, минулого року не було здійснено більш ніж 20% закупівель, зокрема засобів для лікування дитячих онкологічних захворювань, ВІЛ-СНІДу, кардіохвороб тощо.

Читайте також: Необхідно жорстко регулювати ціни на тести і вакцини від COVID-19, – Порошенко

Нагадаємо, Україна уклала договір на поставку 1 млн 913 тисяч доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac. Вакцина на даний час не зареєстрована. Sinovac поверне Україні кошти, якщо замовлена вакцина провалить фінальну фазу клінічних випробовувань.

Також, це може бути вакцина Pfizer або Moderna.

Вакцинація від COVID-19 в Україні відбуватиметься у 4 етапи – дати, вона буде безкоштовна і платна. 375 мобільних бригад робитимуть щеплення від ковіду.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...