В Україні склалася катастрофічна ситуація з вакцинацією – Гончаренко

Автор: Злата Колос
12:05 19.02

По наших даних, на жаль, медична система України досі не готова до вакцинації населення – це результат повної безпорадності влади. 

В Україні склалася катастрофічна ситуація з вакцинацією – Гончаренко

Про це у кулуарах парламенту заявив нардеп від “Європейської Солідарності“ Олексій Гончаренко.

Він наголосив, що в України склалася катастрофічна ситуація не тільки з тестуванням українського населення на COVID-19, а й з закупівлею вакцин. За його словами обіцяної від міністра охорони здоров’я Максима Степанова європейської вакцини Pfizer Україна скоріш за все не отримує.

Степанов у нас це “наше все“. Людина, яка кожен день розповідає нам, що ось-ось, завтра, ось трішечки почекайте. А тепер, аби не відповідати ні на які питання просто полетів до Індії. Може десь там на Гоа, десь на пляжі, я не знаю де. Але це катастрофа повна. Катастрофа. При тому, що ситуація з ковідом ускладнюється – Івано-Франківська область, Чернівецька область. Загалом знов починає збільшуватися кількість госпіталізованих. Проблема є і вона нікуди не зникла. А ми відстоїмо від усього світу. Я навіть не знаю куди нас відправив Зеленський, Степанов і компанія з повним провалом компанії по вакцинації в Україні“, – зазначив він.

Парламентар додав, що за даними “ЄС“ ніякого плану вакцинації МОЗ до цього часу не розробив – “це окрема величезна проблема“.

Вони розповідають, що начебто всі мобільні бригади готові та навчені. Те, що ми знаємо з регіонів – все це не так. Є деякі сформовані бригади, але вони не навчені, з ними ще не займалися. Щобільше, вакцина від вакцини відрізняється. Якщо спочатку нам казали, що це буде Pfizer, то там своя технологія. Тепер, ми так розуміємо, що про Pfizer вже мова не йде. І якщо він (Степанов, – ред) полетів до Індії, це означає AstraZeneca – це та вакцина, на яку ми можемо розраховувати найближчим часом, а у неї інша технологія, ніж у Pfizer“, – пояснив нардеп.

Нагадаємо, 17 лютого 2021 року міністр охорони здоров’я Степанов не зміг назвати точну дату початку вакцинації в Україні. Міністр, який 9 лютого обіцяв старт вакцинації в Україні з 15 лютого, знову  став виправдовуватися за невірні терміни, адже до сьогодні жодної вакцини від коронавірусу в країні немає. 

Додамо, п’ятий президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив, що чинна влада повинна запровадити жорстке регулювання цін на тести, вакцини та медичні послуги, пов’язані з епідемією коронавірусу.

Великий Київ у Google News

підписатися