Університет Шевченка та Київська Мала академія наук будуть спільно працювати над потенціалом дітей і молоді

Автор: Любава Лисичкіна
01:28 01.10.2023

Мова йде про залучення дітей і молоді до здобуття вищої освіти.

Університет Шевченка та Київська Мала академія наук будуть спільно працювати над потенціалом дітей і молоді
Світлодіодне освітлення

Як повідомляється, ректор КНУ Володимир Бугров та директорка Київської МАН Ірина Поліщук підписали Угоду про науково-педагогічну співпрацю між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Комунальним позашкільним навчальним закладом «Київська Мала академія наук учнівської молоді».

Відповідно до підписаної угоди, сторони співпрацюватимуть у галузі позашкільної та вищої освіти з метою залучення дітей і молоді до здобуття вищої освіти, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців позашкільних навчальних закладів для забезпечення потреб особистості, суспільства та держави.

Ректор КНУ Володимир Бугров зауважив, що КМАН мотивує підлітків працювати над собою, поглиблювати набуті в школі знання, що дасть можливість реалізовувати свій потенціал, ставши студентами університетів. Підписана угода стане своєрідним стартом до проведення спільних конференцій, семінарів, дослідницьких проєктів, профорієнтації серед учнів (вихованців, слухачів) Київської МАН та учнів ліцею.

Угодою також передбачено спільну роботу:

  • над науково-методичним супроводом організації позашкільної освіти;
  • над фундаментальними і прикладними науковими дослідженнями;
  • в апробації, рецензуванні та впровадженні в практику навчальних і методичних матеріалів, науково-методичних досліджень;
  • з ознайомлення учнів з методикою стаціонарних та польових, лабораторних досліджень;
  • проведенням профорієнтації серед учнів (вихованців, слухачів) Київської МАН та інших закладів загальної середньої освіти щодо навчання в Університеті.

Довідково:

Мала академія наук – середовище для талановитих дітей. Унікальна освітня система забезпечує організацію і координацію науково-дослідницької діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни. Діяльність МАН спрямована на виявлення, розвиток і підтримку обдарованих, здібних до науки учнів.
Київська МАН – лідер позашкільної освіти в Україні, майданчик для апробування та впровадження новацій. Центр, який під егідою ЮНЕСКО, під керівництвом Департаменту освіти і науки КМДА та патронатом МАН сприяє розвитку наукової освіти в Східноєвропейському регіоні.

До слова, МАН приголомшує: на шоу інновацій INOVA 2023 юні генії здобули 27 нагород

Великий Київ у Google News

підписатися