МАН приголомшує: на шоу інновацій INOVA 2023 юні генії здобули 27 нагород

Автор: Любава Лисичкіна
20:25 29.09.2023

26–29 вересня у м. Загреб (Хорватія) пройшло Міжнародне інноваційне шоу INOVA. Учні МАН привезли зі змагання більше ніж комплект нагород. Адже вони отримали ще 7 спеціальних відзнак та 2 командні нагороди від міжнародних організацій.

МАН приголомшує: на шоу інновацій INOVA 2023 юні генії здобули 27 нагород
Світлодіодне освітлення
Про результати участі у шоу розповіли у МАН.
 
Юні вундеркінди отримали  15 золотих медалей, 10 срібних і 2 бронзові, показавши міжнародному журі, як досліджують шумопоглинання дерев, моделюють дистанційний бойовий модуль, створюють онлайн-конструктор курсів і навчальну платформу.
«Кожен рік українська делегація демонструє високий рівень на цьому заході. Наші діти невпинно вражають світ темами своїх досліджень і розробок, а також якістю виконання цих робіт. Досягнення учнів — членів МАНУ мотивує нас усіх не зупинятися у своїй діяльності, працювати більше й наполегливіше, створюючи нові можливості для реалізації та знайомства з наукою молодого покоління українців», — розповів про перемоги МАНівців на INOVA президент МАНУ Станіслав Довгий.
 
За його словами, цього року за проєктами видно, що в пріоритеті технології майбутнього, екологія, інновації та, звісно, подолання проблем, які виникли внаслідок терористичних дій агресора в нашій країні. Для прикладу, розробка засобу діагностики неконтрастних осколків у тілі поранених та робот “Аватар”, призначений для розмінування. 
 
Так, серед київських переможців: 
  • Дорош Даниїл, який виборов «золото» і cпецприз від Norton University of Cambodia за молекулярно-тепловий лінійний електрогенератор. Студент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
  • Захарія Роман  здобув золоту медаль за апаратно-програмний комплекс дистанційно керованого бойового модуля. Студент Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
  • Карпенко Богдан Віталійович з Білоцерківського природничо-математичного ліцею-гімназії № 16 отримав «золото», розробивши експериментальну модель магнітного левітрона.
  • Попадіна Юлія Валентинівна із КНУ імені Тараса Шевченка отримала золоту медаль і cпецприз від Norton University of Cambodia за розробку сервісу діагностики мікроклімату закритих приміщень.
  • Ярифа Поліна  здобула «золото» за дослідження забруднення атмосферного повітря твердими частинками пилу та озоном, пов’язаного з воєнними діями на території міста Києва.
  • Лапко Дмитро здобув срібну нагороду, з ліцею «Наукова зміна» м. Києва працював над посадкою модуля на Марс за допомогою штучного інтелекту. У своєму проєкті реалізував фізичну симуляцію поверхні Марсу (фізичний рушій), а також застосував методи навчання нейронних мереж.

  • Сухомлін Владислав з НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» досліджував трекінг пристроїв у приміщенні за допомогою Wi-Fi. Результати його роботи засвідчили, що штучний інтелект у деяких випадках може працювати краще, ніж математичний алгоритм (трилатерація).

  • Манько Софія   з НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» дослідила механічний метод очищення поверхні акваторій від нафтопродуктів. Її проєкт допомагає більш ефективно розв’язувати глобальну екологічну проблему забруднення акваторії.

Відомо, у Києві відбудеться Всеукраїнський волонтерський форум.

Великий Київ у Google News

підписатися