Україну знову хочуть загнати в газову кабалу до Кремля – у “ЄС” прокоментували заяву Вітренка

16:40 15.01

У “Європейській Солідарності” розцінюють заяву виконувача обов’язків міністра енергетики Юрія Вітренка про плани уряду відновити експорт газу із країни-агресора РФ як доказ намірів вищого політичного керівництва держави повернути Україну в енергетичну залежність від Москви.

Україну знову хочуть загнати в газову кабалу до Кремля – у “ЄС” прокоментували заяву Вітренка

Про це говориться у заяві політичної сили.

У “ЄС” зауважують, що суто за формальними ознаками слід було би вимагати відставки Вітренка, але вважають, що така заява не могла бути не узгодженою з Офісом президента. 

У політсилі кажуть, щ заява Вітренка підтверджує оприлюднену днями версію “ЄС”, що провокація з невмотивованим підвищенням ціни на газ мала за мету обгрунтувати повернення України “в газову кабалу до Кремля”.

Тепер ми не сумніваємося у тому, що головною темою Берлінської зустрічі радників Нормандського формату був не пошук миру на Донбасі, а відновлення експорту блакитного палива з РФ, що означає пряме фінансування  бюджету країни-агресора”, – заявляють в “Європейській солідарності”.

На думку “Євросолідарності”, ці плани влади синхронізовані з пропозиціями Бойка-Медведчука і лежать у руслі відомої антиатлантичної ініціативи Коломойського щодо стратегічного розвороту України від Заходу у бік Росії.

І  все це поставили на порядок денний саме тоді, коли “Газпром” стрімко втрачає позиції на європейському ринку, а Сполучені Штати посилюють зусилля, щоб заблокували будівництво “Північного потоку”.  В цій критичній ситуації українська влада поспішає Путіну на допомогу”, – говориться в заяві.

У “ЄС” нагадують, що Україна вже понад п’ять років не купує газу в Росії, і називають енергетичну незалежність від “агресивної імперії” одним з головним здобутків минулого десятиліття.

Відступити від цього – це значить капітулювати перед Росією. Категорична неприйнятність відновлення експорту газу з Росії – це червона лінія, подібна тій, яку суспільство провело в листопаді 2019 року напередодні саміту Нормандського формату”, – заявляють у політсилі. 

Там впевнені, що це питання особистої відповідальності не технократа Вітренка, хоча така заява не робить йому честі, а особисто Володимира Зеленського та Дениса Шмигаля, і радять обом перечитати статтю Кримінального кодексу про державну зраду.

Європейська Солідарність” зробить все можливе, щоби влада зреклася свого зрадницького плану, а у разі необхідності – будемо апелювати до суспільства, щоб оновити червоні фарби під вікнами на Банковій. Так званий дешевий російський газ – це смертоносна зброя, як дешевий сир у мишоловці. Він вже вартував Україні Криму, окупованих районів Донбасу, тисяч і тисяч життів”, – підсумували в “Євросолідарності”.

Нагадаємо, тимчасово виконуючий обов’язки міністра енергетики України Юрій Вітренко запропонував “розблокувати експорт газу з Росії”, який здійснюватимуть “незалежні компанії з РФ”.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...