Вітренко пропонує дозволити компаніям з РФ експортувати газ до України

14:09 15.01

Тимчасово виконуючий обов’язки міністра енергетики України Юрій Вітренко запропонував “розблокувати експорт газу з Росії”, який здійснюватимуть “незалежні компанії з РФ”.

Вітренко пропонує дозволити компаніям з РФ експортувати газ до України

Відповідні пропозиції він опублікував на своїй сторінці в Facebook.

Вітренко нагадав, що Кабінет Міністрів встановить граничну ціну на газ для побутових споживачів (6,9 грн за кубічний метр), але це рішення “матиме тимчасовий характер – на час карантинних заходів”. У зв’язку з цим очільник Міненерго заявив, що Україні необхідне “постійне вирішення проблем на ринку газу”.

Серед шляхів вирішення проблеми Вітренко назвав розвиток енергоефективності та збільшення власного видобутку газу (із залученням міжнародних інвесторів), а також “нормальну біржову торгівлю газом в Україні”.

Крім того, як механізм вирішення газової проблеми голова Міненерго назвав “розблокування експорту газу незалежними компаніями з Росії”. За словами Вітренка, “це істотно знизить ціну на газ на оптовому ринку”.

Розблокування транзиту газу з Середньої Азії, експорту газу незалежними компаніями з Росії, перенесення точок передачі газу європейським покупцям “газпромівського” газу. Це теж практично автоматично суттєво знизить ціну на газ на оптовому ринку (до рівня експортного паритету). Реалістично, юридичні можливості для тиску на “Газпром” щодо цих питань є тільки у “Нафтогазу”. Таку можливість дав новий контракт, який ми підписали у грудні 2019 року. На жаль, пройшов рік, а ми поки не побачили навіть скарги в антимонопольний орган Європейського союзу та/або звернення в міжнародний арбітраж. Думаємо над тим, як цю ситуацію змінити”, – зазначив Вітренко.

Він уточнив, що “експорт газу незалежними компаніями з РФ” – це “експорт газу компаніями, незалежними від “Газпрому”, які видобувають газ у Росії”. Тобто йдеться про прямий експорт російського газу до України.

Варто зазначити, що ця публікація спровокувала хвилю обурення користувачів мережі. Вони наголошували на тому, що в Росії немає “незалежних компаній”, а ціна газу з РФ “може бути тільки політичною, а не ринковою”.

На що Вітренко відповів, що йому “сумно спостерігати, як зараз відкриті російські агенти та навіть вже «консерви» запускають хвилю «обурення»”.

Нагадаємо, колишнього топ-менеджера компанії «Нафтогаз України» Юрія Вітренка призначено першим заступником міністра енергетики. Крім того, на нього покладено тимчасове виконання обов’язків міністра енергетики України.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...