Український проєкт меморіалізації Бабиного Яру хочуть винести на громадське обговорення. Киян просять допомогти

Автор: Галина Ворона
21:50 14.06

Група громадських активістів, до складу якої входять відомі політичні та громадські діячі, ініціює проведення у КМДА громадських слухань, на яких мають презентувати український проєкт й надати можливість для його широкого обговорення громадою міста. Киян закликають підтримати звернення про проведення громадських слухань.

Український проєкт меморіалізації Бабиного Яру хочуть винести на громадське обговорення. Киян просять допомогти

Про це повідомив депутат Київради від фракції “Європейська солідарність” Віктор Кононено.

Він зазначає, що позиція його однодумців – історію України повинні створювати українці.

Доки її формуватимуть росіяни “з-за порєбріка”, ми будемо меншовартісною частиною російської імперії. Ми проти того, щоб меморіалізація “Бабиного Яру” відбувалася під патронатом найближчого оточення путіна. Увічненням пам‘яті українців і євреїв, розстріляних в цьому урочищі, повинна опікуватися українська держава”, – пояснює депутат.

За його словами, якщо влада не має на це грошей, вони готові долучитися, ініціювавши збір коштів серед небайдужих громадян – тоді, мовляв, проект буде і українським, і державним, і народним.

Ініціативна група закликає всіх небайдужих жителів столиці приєднатися до звернення до Київміськради та заздалегідь дякує за громадянську позицію.

До складу ініціативної групи увійшли:

Микола Княжицький, Віктор Кононенко, Михайло Лівинський, Сергій Квіт, Олексій Паніч, Вахтанг Кіпіані, Юрій Макаров, Олександр Зінченко, Йосиф Зісельс, Віталій Портніков, О.Георгій Коваленко, Володимир В’ятрович, Анатолій Подольський, Соломія Бобровська, Михайло Басараб.

Повний текст звернення:

Шановний друже!

Звертаємось до Вас з надією, що ви зможете підтримати зусилля громадянського суспільства та звернення тисяч громадян до очільників української та київської влади щодо проблем меморіялізації Бабиного Яру.

На жаль, голос громадськості не був почутий. Приватний російський проєкт, що його хочуть втілити у Бабиному Яру на гроші  прибічників Путіна, має підтримку в Офісі Президента України та у Київській міській держадміністрації, широко рекламується у ЗМІ та провладних публічних структурах. Натомість державний проєкт меморіального простору «Бабин Яр», розроблений українськими істориками, цілковито ігнорується і замовчується. 

Протистояння триває, і ми, група громадських активістів, хочемо надати слово авторам розробки української концепції меморіялізації Бабиного Яру. Тому ми звертаємося до Київміськради з ініціативою організувати громадські слухання, де презентувати український проєкт та дати можливість для його широкого обговорення київською міською громадою.

Закликаємо Вас приєднатися до нашого звернення до Київміськради!

Згідно правил організації громадських слухань, з вимогою їх організації повинна звернутися група громадян, жителів Києва, чисельністю не менше 500 осіб. При подачі підписних листів стандартної форми громадяни повинні вказати свої дані (ПІБ, дата народження,  діюче місце проживання у Києві, телефон), та завірити їх особистим підписом у підписному листі. Ці дані можуть бути перевірені з боку отримувача вимоги, і  в разі подачі невірних даних підпис буде анульовано.

Шановний друже, просимо Вас повідомити, чи Ви згодні підписатися під зверненням до Київміськради щодо організації громадських слухань на тему української меморіялізації Бабиного Яру  – згідно з текстом ініціативи, яка надсилається Вам разом із цим листом.  

Просимо Вас повідомити про Ваше рішення (у разі згоди або незгоди) по е-мейлу: [email protected] 

Якщо ви будете згодні надати свій підпис, просимо вказати Ваш контактний номер телефону та адресу проживання, щоб один з наших громадських активістів мав змогу зустрітися з Вами в зручний для Вас час для заповнення підписного листа.

Дякуємо за Вашу громадянську позицію!

Читайте також: Йосиф Зісельс: Мета росіян – показати усьому світові, що Україна – антисемітська та неонацистська країна 

Нагадаємо, центральна і міська влада активно підтримують проєкт меморіалізації Бабиного Яру, який створюють за гроші російських олігархів. Цим проєктом керує скандальний російський режисер Ілля Хржановський. Натомість державний проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру, який розробили українські історики, відійшов на другий план, коли у медіа почалася активна кампанія із просування так званого російського проєкту. На підтримку українського проекту меморіалізації Бабиного Яру створили петицію на сайті Київради. Партія «Європейська Солідарність» також вважає, що наша історія має базуватись на українському баченні минулого.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...