Україна повернула 95 захисників “Азовсталі” — розвідка

Автор: Марина Максенко
17:40 29.06

Україна у межах чергового обміну вдалося визволити з полону окупантів ще 144 військовослужбовців, більшість з яких — оборонці “Азовсталі”.

Україна повернула 95 захисників “Азовсталі” — розвідка

Про це повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Так, серед 144 звільнених — 95 оборонців “Азовсталі”, зокрема 43 військовослужбовці полку “Азов”. Загалом вдалося визволити:

  • 59 бійців Національної гвардії;
  • 30 — Військово-морських сил;
  • 28 — Збройних сил України;
  • 17 — Державної прикордонної служби України;
  • 9 — Територіальної оборони;
  • 1 — Національної поліції України.

У переліку є 23 офіцери та 69 військовослужбовців сержантського та старшинського складу. Найстаршому зі звільнених виповнилося 65 років, наймолодшому — 19.

Більшість звільнених українців мають важкі ушкодження: вогнепальні та осколкові поранення, вибухові травми, опіки, переломи, ампутації кінцівок.

У Міноборони зазначають, що всі поранені отримують належну невідкладну медичну та психологічну допомогу. Також розвідники наголошують, що координаційний штаб продовжує свою роботу з повернення усіх полонених захисників.

Читайте такожДо вивезених з “Азовсталі” захисників не застосовують тортур – Данілов

Нагадаємо, 4 червня стало відомо, що на лінії фронту у Запорізькій області відбувся обмін тілами загиблих військових між Україною та Росією за формулою “160 на 160”.

Обмін відбувся. Наших, саме полку “Азов”, там 52 загиблих. 52 тіла — саме полк “Азов” зі 160. Щодо поховань — поки інформації немає. Скоріш за все. будуть ховати всіх одразу. За згодою батьків“, – сказала “Суспільному” речниця “Азову” Анна Головко.

Захисники Маріуполя на південному сході тримали оборону 82 дні. За домовленостями України та Росії українські бійці, у тому числі члени полку “Азов”, в середині травня були вивезені на територію, яку контролює РФ, після чого російські війська захопили завод “Азовсталь” у Маріуполі.

Читайте такожНа “Азовсталі” підірвалися на міні четверо російських саперів

Великий Київ у Google News

підписатися