Про це 10 грудня повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро України.
Як писав “ВК”, 11 травня 2021 року Київська прокуратура провела обшуки у службових приміщеннях «Київзеленбуду» щодо дій підрядних організацій у рамках кримінального провадження в частині можливого ухилення від сплати податків під час проведення капітальних ремонтів та реконструкцій деяких столичних парків і скверів. 30 липня відбулися повторні обшуки у «Київзеленбуд».
НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) встановили “нові епізоди розкрадання коштів “Київзеленбудом”, у зв’язку з чим 10 грудня трьом особам повідомлено про підозру“. Ще сімом фігурантам справи було оновлено підозри “в контексті нових доказів“.
Читайте також: Тепловики “порадували” киян новими платіжками та абонплатою: що змінилося
Таким чином, зазначають в НАБУ, “загальна кількість осіб, ймовірно причетних до вчинення корупційного злочину, зросла до 10, а загальна сума завданої шкоди комунальному об’єднанню – до 115,19 млн грн“.
“Серед підозрюваних (посади вказані на момент вчинення злочину): в.о. начальника Управління екології та природних ресурсів Київської міської ради, колишній позаштатний радник генерального директора КО «Київзеленбуд», генеральний директор КО «Київзеленбуд» (2016-2018 рр.), генеральний директор КО «Київзеленбуд» (2018-2019 рр.), заступник генерального директора з комерційних питань КО «Київзеленбуд», начальник одного з відділів КО «Київзеленбуд», працівник одного із відділів КО «Київзеленбуд», довірена особа позаштатного радника гендиректора «Київзеленбуду», директор ТОВ, приватний підприємець“, – йдеться у повідомленні.
За даними слідства, у 2016-2018 роках “Київзеленбуд” оголосив і провів тендери на закупівлю спеціальної техніки для утримання зелених насаджень районів столиці. Колишній позаштатний радник гендиректора комунального об’єднання, якого слідство вважає організатором корупційної схеми, за попередньою змовою з іншими посадовцями та приватним підприємцем фактично забезпечили перемогу у тендерах трьом наперед визначеним компаніям, “які поставили техніку “Київзеленбуду” за завищеними цінами“.
Читайте також: В офісі “Київавтодору” знову проводять обшуки – які підозри цього разу
“Частину незаконно отриманих коштів учасники корупційної схеми перерахували на рахунки іноземних компаній, а звідти — на підконтрольну їм компанію, зареєстровану в Італії. На підставі здобутих доказів, з метою відшкодування збитків, завданих громаді Києва, детективи НАБУ добилися накладення арешту на корпоративні права італійської компанії та об’єкти нерухомості, які, як вважає слідство, могли збудувати за рахунок коштів, виведених з “Київзеленбуду”. Йдеться про проєкт із будівництва житла у Вероні (Італія)“, – проінформували в НАБУ.
У серпні 2020 року САП і НАБУ оголосили сім підозр у справі про розкрадання чиновниками “Київзеленбуду” майже 78 млн грн зі столичного бюджету.
За даними ЗМІ, одним із підозрюваних є Андрій Мальований – колишній в.о. начальника Управління екології і природних ресурсів Київської міськради, ексголова Державної екологічної інспекції України.
Нагадаємо, 12 жовтня 2021 року співробітники Подільської окружної прокуратури Києва провели повторні обшуки службових приміщень КО “Київзеленбуд”.
Читайте також: Обшуки та вилучення документів. Правоохоронці “завітали” до КП “Київкомунсервіс”