У разі прориву росіян в сторону Києва, ми б побачили Бахмут на Святошино – захисник Київщини 

Автор: Ольга Даниленко
15:03 07.07.2023

24 лютого 2022-го у разі вдалої висадки російського десанту й спецназу в аеропорті “Антонов” поблизу Гостомеля та їхнього прориву у бік столиці, втрати серед населення були б колосальні – ми б побачили Бахмут на Святошино. 

У разі прориву росіян в сторону Києва, ми б побачили Бахмут на Святошино – захисник Київщини 
Світлодіодне освітлення

На цьому наголосив пресофіцер бригади швидкого реагування “Рубіж” Нацгвардії України Харитін Старський, який у перші дні повномасштабного вторгнення боронив гостомельський аеропорт під Києвом.

“Якби вони висадилися тут і змогли прорватися в сторону Києва, не думаю, що вони змогли захопити місто, але, думаю, втрати серед цивільного населення були б колосальні. Ми б побачили Бахмут на Святошино”, – наголосив він в ефірі “Марафону”, згадуючи події 24 лютого 2022 року, коли російський десант та спецназ ГРУ висадився в аеропорті. 

Військовий зазначив, що російські десантники та спецназівці були впевнені, що вогневої відповіді від українських військових не буде. 

“Вони тактично дуже добре знали цю територію. Разом з тим, у наших строковиків склалося враження, що вони були дещо розслаблені. Напевно, були переконані, що вони просто сюди зайдуть, ніхто не буде стріляти їм у відповідь. І вони просто візьмуть під контроль те, що їм потрібно. Але наші відкрили вогонь, вони почали падати й тоді вони почали більш тактично працювати”, – розповів Старський. 

Дивіться також: Розбомблений Гостомель та спалену “Мрію” зняли з висоти пташиного польоту  

Він додав, що росіянам не вдалося взяти під контроль аеропорт під Києвом, адже військові 72-ї бригади та Нацгвардійці пошкодили злітну смугу аеропорту – російські літаки не змогли приземлитися й висадити більше росіян й військової техніки. 

“Своєї військової цілі вони не досягли, тому що їхнє завдання було взяти під контроль аеропорт. І вже контролюючи аеропорт зробити повітряне сполучення із Російською Федерацією, щоб тут могли приземлятися ІЛ-76-ті (радянські важкі військово-транспортні літаки, – ред.), розгортати тут нові бригади, в тому числі з технікою, з артилерією. Але у зв’язку тим, що ми нанесли удари по злітній смузі й пошкодили її, крім того, відбувалися інтенсивні бої, ці транспортні літаки не могли сісти. Смуга була пошкоджена і нашою артилерією й артилерією 72-ї бригади, потім наша штурмова авіація тут наносила удари, то вони своєї мети не досягли”, – пояснив військовий. 

Старський зазначив, що хоча у росіян була перевага як на землі, так і у повітрі, але лише протягом двох днів росіяни втратили біля 80 добре навчених десантників та спецназу ГРУ: “Це лише 200-ті, думаю, там ще рази у два було більше 300-тих”.

Додамо, аеропорт “Антонов”, розташований за 25 кілометрів на північний захід від Києва та за два кілометри на північний захід від смт Гостомель.

Читайте також: Київ відстояли завдяки 72-й бригаді – Чорновіл

Нагадаємо,  у ДБР порушили кримінальне провадження за перевищення генерал-майором Сергієм Кривоносом владних повноважень – підірвав злітно-посадкові смуги під час оборони аеропорту “Київ” (“Жуляни”).

Кривонос спростовує звинувачення, каже, не було ніякого підриву – залили деякі ділянки мастилом, аби унеможливити посадку літаків і висадку російського десанту.  

Як повідомляв “ВК”, Головнокомандувач ЗСУ Залужний  заявив, що українським військовим вдалося відібрати у противника стратегічну ініціативу, завдати критичних втрат, змусити відмовитися від головної мети – захоплення Києва.

Великий Київ у Google News

підписатися