У Маріїнському парку демонтували пам’ятник радянському генералу Ватутіну – фото

15:46 09.02.2023

У Маріїнському парку демонтували пам’ятник радянському воєначальнику генералу Миколі Ватутіну. Як і пам’ятник льотчику Валерію Чкалову, що був знесений з п’єдесталу напередодні, його перенесуть до Музею авіації.

У Маріїнському парку демонтували пам’ятник радянському генералу Ватутіну – фото
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив заступник голови КМДА Володимир Прокопів, який очолює Робочу група з вивчення питань усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних із історією та культурою росії та срср, із публічного простору міста Києва.

За його словами громадськість Києва активно бере участь у дерусифікації міста та бореться із залишками пам’яток комуністичних часів.

За пів року ми досягли значного прогресу і скоро завершимо процес декомунізації та дерусифікації у місті Києві. Нарешті ми дочекалися всіх юридичний погоджень та на абсолютно законних підставах зносимо сьогодні пам’ятник радянському воєначальнику, генералу армії та герою радянського союзу Миколі Ватутіну. Хто він такий можна багато сперечатися, але, думаю, що всі погодяться з тими людьми, котрі ще в 2017 році написати на цьому постаменті слово “кат”, – зазначив депутат.

Володимир Прокопів додав, що за останні роки було близько десятка спроб зруйнувати або пошкодити пам’ятник. Окрім того, три роки тому була петиція на сайті Київської міської ради про демонтаж цього пам’ятника, і вона дуже швидко набрала понад 10000 голосів, що теж говорить про волю киян.

Процес прибирання таких пам’ятників із публічного простору не відбувається так швидко, як нам хотілось би, але ми, на відміну від росії, – правова держава, де поважають закони, тому нині, коли ми маємо на це юридичне право, ми прибираємо залишки тоталітаризму з публічного простору нашої столиці”, – підкреслив заступник голови КМДА.

Демонтаж пам’ятника здійснив Департамент міського благоустрою КМДА. У роботах задіяні 10 фахівців та 2 види великогабаритної техніки.

Довідково: Пам’ятник був встановлений 25 січня 1948 при вході в Маріїнський парк з боку вулиці Грушевського.  Автори — скульптор Євген Вучетич, архітектор Яків Білопільський, мозаїка художника-монументаліста Степана Кириченка, барельєфи скульптора Петра Ульянова.

Могила оточена невисоким гранітним бордюром та вкрита симетрично розташованими кольоровими мозаїчними композиціями, що символізують військову доблесть, безсмертя подвигу — прапори, смолоскипи, орденські стрічки, об’єднані фризом з листя лавра та дуба, а також орденів.

Микола Ватутін – радянський воєначальник, генерал армії, Герой Радянського Союзу. Один із 4- командувачів радянськими фронтами, що загинули у роки німецько-радянської війни. Він брав активну участь у війні проти залишків армії УНР, повстанців Холодного Яру, доля яких склалася трагічно. Найбільше Ватутін “прославився” під час Другої світової війни. Його невміле, а інколи просто вбивче керівництво військами, а він командував у тому числі й фронтами, призводило до величезних втрат серед особового складу.

Зауважимо, у 2017 році в Києві перейменували проспект Ватутіна на честь командувача Української Повстанської Армії Романа Шухевича.

Читайте також: Робоча група дала добро на знесення Чкалова: які перешкоди від спільності пам’ятника Ватутіну з мавзолеєм Леніну

Нагадаємо, вчора у столиці під оплески киян знесли Чкалова, столична влада обіцяла сьогодні взятися за Ватутіна. Обидва пам’ятники відправлять до Музею авіації.

Великий Київ у Google News

підписатися