Подружжя власноруч створило автономний будинок, якому не страшні блекаути

Автор: Любава Лисичкіна
10:24 12.05

Повна вартість такого будинку – 33 245 доларів. На випадок довгих блекаутів встановили сонячні панелі. Вони покриють роботу водяного насоса, освітлення будинку, інтернет і заряджання ґаджетів.

Подружжя власноруч створило автономний будинок, якому не страшні блекаути

Мова йде про київського айтівця Романа Ільєнка та його дружину Валерію, які власноруч створили автономний будинок для роботи на випадок блекаутів.

Вони разом живуть у Києві, але будинок облаштували у смт Обухівка Дніпропетровської області.

Автономність у всьому

Щоб бути автономним, варто подбати про воду, опалення, світло та їжу. Перші три пункти айтівець уже виконав, а ось з їжею ще не визначився. Є думки щодо вирощування овочів.

Ділянка Романа належить до садового товариства, тому там була трансформаторна, хоч вона й давала мало потужності. Щоб мати воду, зробили власну свердловину. Оскільки рівень підземних вод високий, айтівець встановив звичайну насосну станцію. Але важливо подбати про її обігрів: якщо взимку не користуватися водою постійно, вона замерзає у шлангах і ті тріскають.

Також потрібно подбати про захист насосної станції від підтоплення. Роман планує у своїй поставити датчик протікання води, температури та розумну розетку. І якщо почнеться підтоплення, у будинку вимкнеться автомат, що відповідає за живлення станції.  

Коли світло та вода були на ділянці, Роман почав вибирати забудовника, що виготовляє модульні будинки. Виробник пропонує варіанти готових будинків, можна обрати свій залежно від метражу та наповнення. А також змінити щось усередині: варіювати розміри кімнат, замінити покриття підлоги. І це все буде в межах фіксованої ціни.

Резервна електрика

Для автономії потрібно мати резервну електроенергію.  Спершу айтівець думав поставити бензиновий генератор. Але це неекологічно, дорого (приблизно від 50 грн/1 година роботи) та його потрібно обслуговувати. На випадок довгих блекаутів встановили сонячні панелі. Вони покриють роботу водяного насоса, освітлення будинку, інтернет і заряджання ґаджетів.

Інтернет

З найближчих планів — купити Starlink. Нині в будинку Романа — оптичний інтернет, який, зі слів провайдера, має працювати до 10 годин без світла.

Повна вартість такого будинку – 33 245 доларів.

До слова,  найчастіше столичні роботодавці шукають монтажників, слюсарів, продавців та водіїв.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин