У вівторок, 16 травня у Лаврі також продовжить роботу комісія по звірці культурних цінностей. Члени комісії планують перевірити наявність і стан 119 предметів культурних цінностей, які знаходяться у Хрестовоздвиженському храмі, повідомляє “ВК”.
Сьогодні члени комісії Мінкульту з приймання-передачі державного майна заповідника продовжили свою роботу – перевірили п’ять приміщень та планують оглянути зовнішній мур навколо Києво-Печерської лаври.
Про це повідомила членкиня комісії Мінкульту, директорка департаменту культурної спадщини Мінкульту Мар’яни Томин.
“Тобто, це є корпус 93 рахується, це фактично повністю периметр Лаври. Ми маємо зафіксувати стіни, мури, опірні стіни і так далі. Важливішим є те, що нам залишилося ще 10 об’єктів, два з яких це комплекс з дальніх і ближніх печер. Тобто ми плануємо працювати у вівторок і четвер. У вівторок ми будемо обстежувати вісім корпусів серед яких є храми дальніх і ближніх печер, а у четвер вже остання частина нашої діяльності – це виключно комплекси печер”, – розповіла Томин.
Так, за її словами, за останні два тижні комісія Мінкульту з приймання-передачі державного майна оглянули 42 приміщення.
Під час перевірок представники УПЦ МП разом зі своїми ченцями-стрімерами супроводжували представників комісії, однак вже не заважали здійснювати огляд корпусів.
У вівторок, 16 травня у Лаврі також продовжить роботу комісія по звірці культурних цінностей. Члени комісії планують перевірити наявність і стан останніх 119 предметів культурних цінностей, які знаходяться у Хрестовоздвиженському храмі. Вже перевірено наявність 710 музейних предметів, які входять до Фондової колекції загальнодержавного значення.
Додамо, представники заповідника звернулися з офіційним листом до представників УПЦ МП, аби вони надали повний перелік осіб, які знаходяться в житлових корпусах Лаври – ченців, монахів й вірян та інших представників УПЦ МП, які на даний час перебувають у житлових корпусах Лаври.
Дивіться також: Охоронці УПЦ МП метали ножі у стародавні двері Лаври
Як повідомляв “ВК”, представники Державної аудиторської служби під час ревізії Києво-Печерської Лаври виявили 36 новозбудованих самочинних будівництв – усі вони є комерційними та господарськими приміщеннями (тобто не мають прямого відношення до чернечого життя/побуту).
29 березня прихильники УПЦ МП мали покинути територію Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”. Однак не виїхали – до сьогодні продовжується протистояння між представниками УПЦ МП та активістами, які вимагають від УПЦ МП виконати рішення держави та виїхати з української святині.
Мінкульт вже тричі подавав заяву в поліцію через перешкоджання, які чинили представники УПЦ МП роботі Комісії з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.
Нагадаємо, голова СБУ Василь Малюк розповів, що 61 священнослужитель УПЦ МП підозрюється у роботі на РФ. Суди в Україні винесли 7 вироків клірикам УПЦ МП.
Читайте також: У Лаврі УПЦ МП влаштували підпільний цех, а ченці УПЦ МП залишають після себе сміття, поламані стільці та брудний туалет