“Ворог дуже цінує своїх агентів у рясах”: 61 піп УПЦ МП підозрюється у роботі на РФ, за одного попа УПЦ МП Росія віддала 28 полонених – СБУ

Автор: Ольга Даниленко
21:00 21.04.2023

61 священнослужитель УПЦ МП підозрюється у роботі на РФ. Суди в Україні винесли 7 вироків клірикам УПЦ МП. Двох із них обміняли, одного – на 28 полонених українців. Припинено громадянство України для 19 попів УПЦ МП. 

“Ворог дуже цінує своїх агентів у рясах”: 61 піп УПЦ МП підозрюється у роботі на РФ, за одного попа УПЦ МП Росія віддала 28 полонених – СБУ

Про це розповів голова СБУ, генерал-майор Василь Малюк.

 Я вже казав раніше – наявність ряси й кадила не є обтяжуючою обставиною, але й не звільняє від кримінальної відповідальності. І жодних індульгенцій не дає. Працюємо виключно в рамках закону, не зважаючи на церковні сани”, – наголосив він в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

Голова СБУ розповів, що СБУ почала комплексні контррозвідувальні та безпекові заходи в УПЦ МП минулого року. У результаті було відкрито кримінальні провадження стосовно 61 священнослужителя.

Загалом суди вже винесли сім вироків стосовно окремих кліриків, які стали на бік ворога. Двох із них навіть обміняли на наших полонених героїв. І хочу підкреслити, що ворог дуже цінує своїх агентів у рясах – так, одну таку особу обміняли на 28 українських військовослужбовців”, – розповів генерал-майор.

Читайте також: Відомий російський піп доступно обґрунтував, чому УПЦ досі під московським патріархатом

Нагадаємо, у жовтні 2022-го на той час в.о. голови СБУ  Малюк розповідав про викриття 33-х священнослужителів московського патріархату. Їх СБУ підозрює у роботі на РФ. 

Як повідомляв “ВК”, наразі колишній намісник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ МП Павло Лебідь, в народі Паша Мерседес, перебуває під домашнім арештом. СБУ підозрює Лебєдя у “розпалюванні релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії Росії проти України” (ст. 161 та 436-2 ККУ).

Предстоятель УПЦ МП Онуфрій бреше про відмову від російського паспорта.

 

Великий Київ у Google News

підписатися