У Лаврі УПЦ МП влаштували підпільний цех

Автор: Ольга Даниленко
11:58 21.04.2023

Сьогодні представники комісії Мінкульту у супроводі поліції потрапили до 39-го корпусу Києво-Печерської лаври – там представники УПЦ МП облаштували підпільний цех з виробництва сувенірної продукції та поліграфії. У 44-му корпусі – пам’ятці культури загально національного значення організували швейний цех.

У Лаврі УПЦ МП влаштували підпільний цех
Світлодіодне освітлення

Членів комісії з приймання-передачі державного майна та представників заповідника супроводжували поліцейські, повідомляє “ВК”. 

Поліцейські не пропускали представників та вірян УПЦ МП до представників комісії. Спецпризначенці у бронежилетах та червоних беретах також присутні у Лаврі.  

 

До 39-го корпусу Лаври члени комісії потрапили за допомогою болгарки й молотка. Однак, до деяких входів представники УПЦ МП надали ключі.

 

Виявилося, що у 39-му корпусі Лаври розташоване виробниче приміщення – виробництво керамічної сувенірної продукції у промислових масштабах та поліграфії.

 

У цеху немає системи пожежогасіння, пожежної сигналізації й жодного вогнегасника.

“39-тий корпус – це місце для зв’язку з паломниками, але по факту ми бачимо, один поверх паломники, другій поверх – виробництво. І з заповідником це не було погоджено”, – зазначив в. о. Гендиректора Національного заповідника Києво-Печерська лавра Максим Остапенко. 

Його колега – заступник гендиректора Національного заповідника Олександр Овчар зазначив, що такі виробництва потребують проєктування, погодження, дозволів, а представники УПЦ МП такі погодження не отримували. 

 Тут порушення по порушенні, тобто це підпільний цех”, – наголосив він. 

Також Овчар додав, що далі у двох кімнатах розташоване приладдя для виготовлення поліграфічної продукції. 

 Там хімія використовується, знову ж таки жодної системи пожежогасіння… нічого немає. Зараз ми запропонуємо їм забрати своє майно. А їхня вентиляція як профанація. Видно, що вона нова, але ні до чого не підключена”, – пояснив заступник гендиректора заповідника. 

 Він додав, що скоріш за все верстати з виробництва поліграфії стоять в іншому місці, адже у 39-му корпусі допоміжне обладнання.

Додамо, за електроенергію у виробничому цеху представники УПЦ МП сплачували за пільговими цінами. 

Також представники комісії Мінкульту змогли оглянути й 44-тий корпус Лаври.

Корпус 44 – це є пам’ятка культури загально національного значення. У 44-му корпусі, на скільки ми застали внутрішній стан, це приміщення використовувалось попереднім орендарем, як швейний цех. Відремонтовані стіни, зовнішній фасад”, – розповіла голова комісії Мінкульту Мар’яна Томин.

На сьогодні члени комісії завершили свою роботу у Лаврі.

Читайте також: Черговий рекорд: за добу кияни віддали понад 6 000 голосів за позбавлення УПЦ МП води, тепла й світла

Нагадаємо, вчора через спроби представників УПЦ МП блокувати 39-й корпус Лаври, правоохоронці опечатали вхід до приміщення 39-го корпусу Лаври та взяли приміщення під охорону. Хоча, ще 29 березня представники УПЦ МП мали виконати рішення держави та виїхати з території Лаври.

Мінкульт вже тричі  подавав  заяву в поліцію через перешкоджання, які чинили представники УПЦ МП роботі Комісії з приймання-передачі державного майна Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Як повідомляв “ВК”, у жовтні 2022-го на той час в.о. голови СБУ  Малюк розповів про викриття 33-х священнослужителів московського патріархату. Їх СБУ підозрює у роботі на РФ. 

Предстоятель УПЦ МП Онуфрій бреше про відмову від російського паспорта.

Колишній намісник Лаври митрополит УПЦ МП Павло Лебідь, в народі Паша Мерседес, перебуває під домашнім арештом. СБУ підозрює Лебєдя у “розпалюванні релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії Росії проти України” (ст. 161 та 436-2 ККУ).

Великий Київ у Google News

підписатися