На території Києво-Печерської лаври виявили десятки самобудів – ЗМІ

Автор: Галина Ворона
22:23 11.03.2023

Під час ревізії на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” виявили 36 новозбудованих самочинних будівництв і не виявили однієї пам’ятки архітектури.

На території Києво-Печерської лаври виявили десятки самобудів – ЗМІ

Як повідомляє LB.ua з посиланням на власні джерела, ці та інші численні порушення зафіксувала Державна аудиторська служба під час ревізії Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”.

Зазначається, що усі самобуди є комерційними та господарськими приміщеннями (тобто не мають прямого відношення до чернечого життя/побуду).

Крім того, видання з’ясувало, що керівництво чоловічого монастиря УПЦ МП, що розташовувався в Києво-Печерській лаврі протягом багатьох років, знищило пам’ятку архітектури — старовинну огорожу на вул. Ближньопечерській.

Також аудитори виявили факти незаконної передачі пам’яток культурної спадщини у користування Київській метрополії, Приватній академії та Академії УПЦ.

Перевірка стосувалася періоду з 1 січня 2018 року по 30 вересня 2022-го.

Нагадаємо, УПЦ (МП) має звільнити усі приміщення Лаври з 29 березня 2023 року.

Як повідомляв “ВК”, з 2023 року УПЦ МП втратила можливість проводити богослужіння у Верхній лаврі – Успенському соборі та Трапезній церкві. До кінця 2022 року вони перебували у погодинній оренді УПЦ МП, проте державна не продовжила договір користування. 

1 січня представників Московського патріархату не пустили до Верхньої лаври, а Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської Лаври повернули державі.

Тоді анонсували перевірку дотримання пам’яткоохоронного законодавства на території Києво-Печерської та Почаївської лаври, де останні роки відбувалось самовільне будівництво представниками московського патріархату. 

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній вперше провів богослужіння у січні 2023 року з нагоди Різдва Христового в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Великий Київ у Google News

підписатися