У Києві попрощалися з пілотом Валентином Коренчуком із бригади “Привидів Києва”

Автор: Галина Ворона
15:38 18.06

У столиці попрощалися з льотчиком Валентином Коренчуком з позивним “Бджоляр”. Він з перших днів вторгнення Росії захищав столицю з повітря. Пізніше виконував бойові завдання на південному та східному напрямках, прикривав повітряний простір центру України. Загинув пілот наприкінці квітня під час виконання бойового завдання.

У Києві попрощалися з пілотом Валентином Коренчуком із бригади “Привидів Києва”
Світлодіодне освітлення

Як повідомляє hromadske, Валентин Коренчук командував ескадрильєю бригади тактичної авіації Повітряних сил і є одним з бойових пілотів, навколо яких народився міф про “Привида Києва”.

Офіційна частина церемонії прощання відбулася у Михайлівському золотоверхому монастирі. На прощанні були присутні військові та цивільні, рідні військового.

Після літургії процесія спустилася до Майдану незалежності. Далі церемонія прощання продовжилася на Алеї героїв на Лукʼянівському військовому кладовищі.

Як розповіла офіцерка повітряного командування “Центр” Любов Киналь, Валентин Коренчук загинув як пілот – у небі.

“Він приклад для кожного, хто сьогодні став за штурвал літака. Попри виклики сьогодення Валентину вистачало часу і поспілкуватися, і почути, і надихнути кожного пілота, який був у його підпорядкуванні. Він був героїчною постаттю і таким залишиться у нашій пам’яті”, – додала військова.

У Валентина залишилися троє дітей.

“Бджоляр” від перших днів повномасштабної війни захищав небо України. Пізніше виконував бойові завдання на південному та східному напрямках, прикривав повітряний простір центру України.

Пілот здійснив понад 80 бойових вильотів та вразив десятки цілей російських окупантів. Загалом провів в небі близько 300 годин. Льотчику належить історичний здобуток для української авіації – збиття російського штурмовика біля Києва, за що його відзначили державним орденом “За мужність” (III ступеню).

Читайте також: Як працюють «Привиди Києва», які стали символом сили та незламності цієї війни (відео) 

Нагадаємо, у столиці назвали вулицю на полковника Оксаченка, який також був у команді “Привидів Києва”.

Великий Київ у Google News

підписатися