На честь одного із «Привидів Києва» – полковника Оксанченко, назвали вулицю

Автор: Любава Лисичкіна
09:33 20.01

Полковника Оксанченка знає увесь світ, як льотчика 1 класу, інструктора та учасника багатьох міжнародних авіашоу. З початком повномасштабної війни з Росією він одним з перших піднявся в небо на захист України. Як найбільш досвідчений повітряний ас, долучився до оборони Києва у перші дні.

На честь одного із «Привидів Києва» – полковника Оксанченко, назвали вулицю
Ім’я легендарного українського льотчика 831 бригади тактичної авіації, Героя України, оборонця столиці і одного із «Привидів Києва», полковника Олександра Оксанченка уславлено у назві столичної вулиці у Шевченківському районі (на Нивках).
 
Таким чином на засіданні Київської міської ради депутати підтримали ініціативу містян та військовослужбовців-авіаторів, які давно просили столичну владу вшанувати Героя. Вони перейменували одну зі зросійщених вулиць Огарьова на Оксанченка.
 
Мужність, героїзм та жертовність полковника Олександра Оксанченка дали початок легенді про «Привида Києва», говорять у Командуванні.
 
Нагадаємо, 25 лютого цього року  виповниться 2 роки з дня загибелі пілота винищувача СУ-27 полковника Олександра Оксанченко, його не стало під час битви за Київ. У 2018 році він пішов у відставку, але з початком війни повернувся до служби. На другий день наступу на Київ він загинув у повітряному бою, відволікаючи на себе авіацію ворога.
 
Олександр Оксанченко був першим військовим льотчиком, який опанував всі фігури вищого пілотажу. Указом президента йому було присвоєно звання Герой України з орденом «Золота Зірка».
 

Великий Київ у Google News

підписатися