У Києві кожен 10-й хворий на COVID-19 – медпрацівник

13:42 24.04

На сьогоднішній день у Києві захворіли на коронавірус 111 медпрацівників: лікарів, медсестер, молодший мед. Це майже 10 відсотків від загальної кількості хворих у місті. 16 медиків лікуються в стаціонарах.

У Києві кожен 10-й хворий на COVID-19 – медпрацівник

Про це мер Києва Віталій Кличко повідомив під час онлайн прес-конференції.

Це до того, коли ви говорите, навіщо карантин і як він набрид. Подумайте: якщо буде великий спалах хвороби, хто нас лікуватиме? Чи вистачить місць у лікарнях? Чи не станеться колапсу медичної системи, як це відбулося в деяких інших країнах?” – додав мер.

За його словами, загалом на сьогоднішній день у стаціонарах столичних медзакладів лікуються 217 хворих на коронавірус. 39 дорослих – у важкому стані. Двоє з них підключені до апаратів штучної вентиляції легень. Ще 57 людей перебувають у лікарнях з підозрою на COVID-19.

Кличко додав, що в столиці підготовані вже 14 лікарень першої та другої хвилі для прийому хворих на коронавірус. Це – понад 1 700 ліжок. Також в лікарнях столиці сьогодні є 400 апаратів штучної вентиляції легень.

Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Додамо, що статистика захворюваності медиків у столиці ще не така страшна у порівнянні із загальнонаціональною: кожен п’ятий хворий – медик.

Нагадаємо, мер також розповів, скільки коштує лікування одного хворого на коронавірус і хто лікуватиметься за власний рахунок. Столичні лікарі, які працюють з хворими на коронавірус, за березень отримали від 30 до 50 тисяч гривень зарплати

Минулої доби коронавірус у столиці підтвердили ще в 63 осіб, зокрема, в 3 медиків. Загалом у Києві вже 1122 підтверджених випадки захворювання на COVID-19. Тим часом місця в інфекційних відділеннях деяких лікарень закінчуються, хоча піку захворюваності на коронавірус ще попереду. Саме тому на засіданні уряду карантин продовжили до 11 травня. Послаблення карантину обіцяють після 11 травня, але при деяких умовах. А вчені попереджають українців про другу хвилю вірусу.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...