Карантин продовжено до 11 травня – причини

13:29 22.04

На засіданні уряду, що відбулось сьогодні, 22 квітня, карантин продовжили до 11 травня. Після цього почнеться поступове послаблення обмежень – але є умови

Карантин продовжено до 11 травня – причини

В уряді кажуть, що це обумовлено тим, що Україна поки не пройшла свого піку захворюваності на коронавірус. Вчені прогнозують, що пік нових випадків Covid-19 в день припадатиме на 2-5 травня 2020 року, пік летальних випадків – на 3-8 травня.

У той же час прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Телеграм-каналі повідомив, що при ухваленні рішення уряд спирався на моделювання аналітиків НАН України та дані МОЗ, які свідчать, що пік захворюваності може настати на початку травня.

Він запевняє, що уряд має є чіткий план виходу з карантину. Він складається з 5 етапів. Стартову точку цього плану Шмигаль назвав «День К».

Для його початку є дві умови:

  • По-перше, якщо протягом 10 днів відсоток виявлених випадків захворювання у країні не змінюється або коливається в межах 5%.
  • По-друге, лікарні заповнені пацієнтами з COVID-19 менш ніж на 50%.

Прем’єр каже, що «День К» має настати 12 травня.

Також у нас є важливі завдання до цього часу, над якими ми працюємо: поступово збільшуємо кількість тестувань, покращуємо забезпечення лікарень та медиків, запроваджуємо систему Е-контролю за самоізоляцією як альтернативу обсервації та розроблюємо нові соціальні стандарти. Це насамперед носіння засобів індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та постійна дезінфекція”, – додав він.

Отже, судячи з повідомлення Шмигаля, пом’якшення карантину, які раніше анонсував міністр охорони здоров’я Максим Степанов, якраз і розпочнуться після 12 травня, коли настане «День К».

Нагадаємо, що столична влада вже давно заявила, що розробляє програму поступового виходу з режиму суворих обмежень. Але втілення цього плану залежатиме від того, якою буде кількість хворих після Великодня. Це саме мер міста Віталій Кличко сказав після свят у вівторок: пом’якшення карантину буде, але не раніше ніж за тиждень-два, тобто на початку травня. Головна умова, за його словами,  – пройдення піку захворювання.

 Читайте також: Новий підхід у житлобудуванні, за який київські архітектори отримали визнання індустрії

Карантин в Україні через пандемію коронавірусу було запроваджено 12 березня. Він повинен був тривати до 3 квітня, але згодом його посилили і продовжили до 24 квітня.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...