У Києві до бібліотеки передали унікальну колекцію книг відомої письменниці

16:11 19.03.2023

У столиці до фондів Національної бібліотеки України для дітей передали унікальну колекцію — 555 книг відомої британської дитячої письменниці та ілюстраторки Ширлі Х’юз.

У Києві до бібліотеки передали унікальну колекцію книг відомої письменниці
Світлодіодне освітлення

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

24 лютого 2022 року діти 94-річної Ширлі Х’юз повідомили матері про повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Мисткиня засмутилася, адже була великим симпатиком України. У відповідь на новину жінка сказала: «Я вірю, що українці переможуть!».

Наступного дня Ширлі Х’юз не стало. Її діти прийняли рішення передати унікальну книжкову колекцію в Україну. Старший син Ед є відомим журналістом однієї з найкращих у Великій Британії газети «The Guardian». Він любить Україну й вчить українську мову, тривалий час перебуває в Україні, відвідує деокуповані та прифронтові міста, висвітлює події в Україні.

Читайте також: Книгарня “Сяйво книги” збирає бібліотеку для захисників України

Ширлі Х’юз проілюструвала понад 200 дитячих книжок та власноруч написала 50. Її книжки розійшлися світом загальним тиражем понад 11 млн примірників. За літературну діяльність та ілюстрування книг Ширлі неодноразово нагороджувалася найпрестижнішими літературними преміями та відзнаками. Її твори мають неабияку популярність серед дітей і дорослих у Великобританії й світі. Все життя геніальна літераторка боролася за збереження бібліотек, надавала свою підтримку європейським книгозбірням.

Із колекції, яка надійшла до столиці, 51 книгу передадуть до Херсонської обласної бібліотеки для дітей, 51 — до Миколаївської, 30 — Донецькій обласній бібліотеці для дітей. Інші обласні бібліотеки теж одержать книжки Ширлі Х’юз до своїх фондів. Частина примірників буде доступна у Києві, у Національній бібліотеці України для дітей (вулиця Януша Корчака, 60).

Нагадаємо, книга про Україну очолила топ продажів на Amazon

Великий Київ у Google News

підписатися