Транспортний армагедон: спецквитки не отримали навіть ті, кому вони передбачені

Автор: Марія Супрун
13:52 05.04

У зв’язку зі зростанням захворюваності та смертності від коронавірусу, Київ з сьогоднішнього дня запровадив більш суворі обмеження. Зокрема, і щодо транспорту – пускають лише за спецперепустками. Але, їх станом на ранок, 5 квітня, не отримали навіть ті, кому вони передбачені. Серед них і журналісти “Великого Києва”.

Транспортний армагедон: спецквитки не отримали навіть ті, кому вони передбачені

Багато підприємств не отримали вчасно спецквитки і робітники не змогли потрапити до транспорту, щоб дістатися на роботу. В мережах люди обурюються неорганізованості чиновників КМДА, які вже не вперше проходять локдаун і виявилися знову до нього неготовими.

Зокрема, про це пише колишній депутат Київради Олексій Давиденко, який не зміг досі отримати спеціальні перепустки для свої працівників. За його словами, таксі подорожчало в три рази, а автобуси та маршрутки їхали порожні.

Також про це пише журналіст Євген Гордєйчик. За його словами, отримати перепустки намагаються навіть ті, кому не сильно потрібно.

“На київських підприємствах йдуть бої за розподіл проїзних. Отримати їх намагаються навіть ті, кому не сильно потрібно. Тому що володіння будь-яким ексклюзивним соціальним благом – критерій приналежності до еліти. Їздиш на трамваї – ти прожив життя не даремно. Якщо так піде далі, питання київської транспортної нерівності доведеться вирішувати на рівні ООН”, – йдеться у повідомленні.

Додамо, що редакція “ВК” також не змогла добитися отримання спецперепусток. У КМДА слухавку не беруть, на листи не відповідають, але сьогодні, все ж назвали причини затримки видачі спецквитків.

Кажуть, що через велику кількість заявок довелось у терміновому порядку додруковували додатково 100 тисяч спецперепусток. Вже видали 437 тисяч перепусток і мають видати ще 63 тисячі перепусток. Усі, хто не отримав перепустки у вихідні,  доотримають їх у понеділок чи вівторок.

В Офісі президента вже також відреагували на транспортний колапс через спецперепустки, додавши, що друк, організація їхньої видачі та забезпечення працівників підприємств критичної інфраструктури є відповідальністю влади міста Києва.

“Змушені констатувати, що це завдання не було виконане належним чином. З відповідних звітів та численних повідомлень бачимо, що без спецперепусток залишилася, серед іншого, і частина медичних працівників. Вважаємо таку ситуацію неприпустимою. Влада Києва має терміново виправити ситуацію, що склалася”, – йдеться у повідомленні.

А тим часом, кияни у мережах досі шукають, де купити спецперепустки. Є попит, буде пропозиція – у Києві викрили 18-річну дівчину, яка намагалася збути підроблені спецквитки для проїзду в громадському транспорті на період локдауну.

Нагадаємо, з 5 квітня, тобто, від сьогодні, у зв’язку зі зростанням захворюваності на коронавірус Київ  запровадив жорсткі карантинні обмеження

Через це Київ паралізувало в страшних заторах (карта). Транспорт курсує майже порожнім, а ціни на таксі просто шалені.

У метро біля входу до станцій метрополітену чергує поліція. Траплялися незначні конфлікти – кияни обурені неорганізованістю процесу. Люди досі не отримали перепустки, а тому намагалися потрапити у транспорт з довідками з роботи, однак пускали не всіх.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...