Тільки капітальний. Укравтодор відмовляється від звичної системи ремонтів

12:59 15.06

На початку 2022 року набирає чинності ДСТУ 8747. Згідно з ним, вже з наступного року Служби автомобільних доріг у всіх нових дорожніх проєктах відмовляться від поточного середнього ремонту на користь капітального ремонту.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Таким чином, встановлюється лише 2 види ремонтів:
капітальний ремонт;
поточний ремонт.

Ті об’єкти, на яких вже розпочаті роботи, будуть закінчуватися у рамках поточного середнього ремонту.

Основна мережа доріг України побудована ще в радянські часи, у 70–80 роках. Якщо говорити про обсяги мережі — це 120 тисяч км доріг місцевого значення і близько 47 тис. км доріг державного значення.

Збудовані 50 років тому автошляхи не розраховані на сучасні транспортні навантаження. Мізерне фінансування належного експлуатаційного утримання та відсутність ремонту десятиліттями призвело до того, що більшість мережі є вкрай зношеною.

Читайте також: Дарницький міст у Києві добудують до кінця року – “Укравтодор”

“З 2008-го, коли змінилися будівельні норми, мережа доріг не відновлювалася масово капітальним ремонтом. Замість нього широко застосовувався поточний середній ремонт. Якщо норматив від капітального ремонту вимагає обов’язкове укріплення основи дороги, то при поточному середньому це рішення залишається за замовником. З 2020 року нова команда Укравтодору посилила контроль за об’єктами поточного середнього ремонту. Зокрема, у понад 80 % випадків за структурою робіт його було наближено до рівня капітального ремонту. Вперше за роки незалежності кожен проєкт поточного середнього ремонту проходить Секцію 5 «Проєктування автомобільних доріг та мостів» Науково-технічної ради ДП «ДерждорНДІ» (найвищий щабель контролю проєктів, який погоджує конструктив, технічні рішення, які підрядники закладають у проєктно-кошторисну документацію)”, – повідомили в Укравтодорі.

Читайте також: Рада відправила у відставку міністра інфраструктури Криклія

Раніше погодження Секції 5 науково-дослідного інституту потребували лише проєкти будівництва, реконструкції чи капітального ремонту.

Обстеження CoST Ukraine підтверджують нагальність відмови від поточного середнього ремонту

“Навесні координатори CoST з різних областей провели обстеження відремонтованих доріг державного значення у низці областей. У рамках нього виявлено чимало пошкоджень на об’єктах, котрі не так давно були здані у експлуатацію, або ремонт на яких триває, та до якості якого є запитання. Зокрема, недоліки виявили у Закарпатській, Миколаївській, Сумській та Херсонській областях. Тріщини, колійність, перші вибоїни — ці дефекти задокументували представники CoST на дорогах територіального, регіонального та, навіть, національного значення. Служби автомобільних доріг у цих областях зобов’язали підрядників ліквідувати за свій кошт виявлені дефекти у межах гарантійного обслуговування, а якщо ділянка ще не здана у експлуатацію — терміново виправити виявлені недоліки”, – додали у відомстві.

Читайте також: Північний міст знову ремонтуватимуть – рух обмежать

Переважна більшість об’єктів, де виявлено дефекти — оновлювались за старими проєктами поточного середнього ремонту, де не передбачалось ані укріплення дорожньої основи, ані посилення несної здатності дороги в цілому.

Нагадаємо, на трасі Київ – Одеса днями стартувало будівництво транспортної розв’язки поблизу с. Віта – Поштова. На даний час там ведуться роботи з влаштування буронабивних паль на естакаді. У зв’язку з цим ділянку проїзної частини перекриють для встановлення важкої будівельної техніки: кранів, екскаваторів та бурової установки.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...