Свята Параскева і Всесвіт: біля Києва є унікальний музей космосу у старовинній церкві (ФОТО)

Автор: Любава Лисичкіна
20:35 26.10

На Київщині у церкві 19 ст. Святої Параскеви П’ятниці вже понад 40 років функціонує Музей космосу. Предмети музейної колекції розміщено у п’яти залах церкви.

Свята Параскева і Всесвіт: біля Києва є унікальний музей космосу у старовинній церкві (ФОТО)

Про це повідомляють  “Букви”.

У Національному  історико-етнографічному заповіднику “Переяслав”, саме у селі В’юнище,  що знаходиться поблизу  Переяслава,  є старовинна дерев’яна церква святої Параскеви П’ятниці, яка була побудована у 1891 році. Споруда вважається пам’яткою архітектури.

За радянських часів, а саме 27 березня 1979 року, у церкві відкрили Музей світопізнання та мирного освоєння космосу. З 2003 року назву змінили на Музей космосу.

Ідея створення такого музею належала історику і культурологу Михайлу Сікорському – сину видатного українського авіаконструктора Івана Сікорського. Допомагали наповнювати колекцію музею академік Олександр Ішлінський та доктор технічних наук Сергій Малашенко.

Саме завдяки їхній наполегливості вдалося зібрати доволі рідкісні предмети, що пов’язані з освоєнням космосу.

Перед входом до музею стоїть бюст Костянтина Ціолковського, який є одним із засновників ракетобудування та сучасної космонавтики.

Деякі речі до музею передали космонавти Георгій Береговий та Леонід Каденюк.

Експозиція музею налічує понад 450 предметів.

Тут є макет штучного супутника Землі (1:1), двокамерний рідинний двигун РД-219, макет некерованої двоступеневої метеорологічної ракети “М-130”, макет спускового апарату автоматичної станції “Венера-7”, макет рухомої місячної лабораторії “Луноход-1”, автоматична іоносферна лабораторія “Янтар-1” та багато чого іншого не менш цікавого.

До слова, розбите серце у Софії Київській: археологи знайшли дивовижний фрагмент фрески.

Великий Київ у Google News

підписатися