Справа Шеремета: автор плівок про “білоруський слід” дав свідчення у Нацполіції

17:41 19.01

Поліція допитала колишнього білоруського силовика Ігоря Макара – автора аудіозаписів, з яких випливає, що вбивство журналіста Павла Шеремета підготував КДБ Білорусі.

Справа Шеремета: автор плівок про “білоруський слід” дав свідчення у Нацполіції

Як повідомляє пресслужба МВС, чоловік має процесуальний статус свідка, поліцейські забезпечували охорону його життя та здоров’я під час його перебування на території України.

За даними правоохоронців, чоловік надав слідчим інформацію, що  може суттєво пришвидшити пошук замовників та встановлення обставин підготовки підриву Павла Шеремета.

Наразі поліцейські перевіряють отримані дані, а сам аудіозапис направлений на фоноскопічну експертизу.

Крім того, працівники Нацполіції підготували клопотання про надання міжнародної правової допомоги на проведення додаткових слідчих дій на території держав, пов’язаних із оприлюдненим аудіозапису. Відповідні документи передані на погодження Офісу генпрокурора.

Нагадаємо, журналіста Павла Шеремета вбили 20 липня 2016 року в Києві. Про затримання підозрюваних  стало відомо торік на початку грудня. Підозри були пред’явлені медсестрі Яні Дугарь, лікарю і волонтерці Юлії Кузьменко та музиканту Андрію Антоненку. 

Нещодавно у вільному доступі з’явився документальний фільм про справу Шеремета. В липні 2020 року до четвертих роковин журналіста було відкрито меморіал.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...