Співробітниця про змогу вберегти Трипільську ТЕС: “Якби я виклала в мережу про заходи захисту, сіла б за ґрати”

Автор: Оксана Тупальська
12:54 15.04

Співробітниця “Центренерго” емоційно відреагувала на велику кількість публікацій, де повідомлялося, що з державного бюджету виділялися кошти на побудову захисту Трипільської ТЕС, проте вони не були засвоєні.

Співробітниця про змогу вберегти Трипільську ТЕС: “Якби я виклала в мережу про заходи захисту, сіла б за ґрати”
Світлодіодне освітлення

Той рівень захисту, який я бачила і, якщо б виклала в мережу, то сіла б за ґрати)) за показ ворогу секретних обʼєктів, заткнув би вам рота. Але ви зараз ганебно використовуєте певні нюанси війни, щоб пропіаритись на чужій біді”, – розповіла у соцмережі Наталія Конова. Вона зазначає, що працювала з “Центренерго” з вересня 2023 року до квітня 2024 року. 

Чи можна було захистити об’єкт від прямого влучання каже так: 

(Захистити може – прим.) лише глибоке укриття, у якому під час удару ракет від вибухової хвилі, наче від протягу, бахкають двері. Це мені розповіла працівниця одної з ТЕС, яка була на зміні, під час прильоту. Через два дні вона знову вийшла на роботу…”

Про фінансове забезпечення Трипільської ТЕС раніше розповідали і кореспонденту “Великого Києва”. Тоді приводом до спілкування стала світлина, яку минулоріч у міжсезоння поширив депутат від “Слуг народу” Олександр Маріковський, він представник комітету парламенту з питань екологічної політики та природокористування. Депутат обурювався, що з труб ТЕС іде чорний дим, який видно в радіусі 50 км. 

Згодом на станції у відповідь на запит “ВК” повідомили, що під час великої війни Трипільська ТЕС окрім основної роботи залучена також до вимушеного покриття піків добових графіків навантаження шляхом пусків/зупинок обладнання. 

Щодо наявних коштів на розвиток та модернізацію, відповіли, що не отримували грошей на екологічний захист та встановлення необхідного обладнання, бо під час війни кошти в першу чергу ідуть на відновлення енергетичних об’єктів, зруйнованих ворогом. Хоча в ході підготовки до опалювального періоду 2023/2024 (що вже минув – прим.), відбувався поточний ремонт енергоблоків ст.№1 та ст.№2.

Для забезпечення нагальних потреб підприємств енергетичної галузі, які зазнають значних пошкоджень та руйнувань через агресію рф, за рахунок фінансової підтримки від держав-членів ЄС та інших донорів, в Міністерстві енергетики України триває відповідна робота із залучення міжнародної допомоги для підтримки енергетичного сектору України… При цьому, надання допомоги у напрямку природоохоронних заходів в умовах дії воєнного стану не є пріорітетними”, – розповіда в.о. гендиректора ПАТ “Центренерго” Віктор Спичка. 

Що станом на сьогодні відомо про фінансування державою захисту енергооб’єктів

На Центренерго назвали фейком повідомлення, яке поширили 11 квітня, що Трипільська ТЕС отримала 9,7 млрд грн для облаштування захисту від російських ракет та дронів. “На жаль, ворог став бити прицільно, саме по обладнанню, яке відновлюється роками і яке не заховаєш у бетон і мішки з піском”, – додали в прес-службі компанії: 

Власними силами компанія на 100 % виконала фізичний захист першого рівня критично важливих елементів наших ТЕС. Про що ми повідомляли і раніше. Цей захист рятує від уламкових уражень. А не від прямих влучань ракет. Повністю захистити потужності лише цим – неможливо.

Раніше “ВК” розповідав, що жителі міста енергетиків Українки оплакують Трипільську ТЕС, однак найбільші оптимісти посеред них кажуть, що до зими станцію відбудують, варто лише не втрачати надію. 

Відомо, що ворог випустив по енергооб’єкту  5 ракет. Експерти з енергетики казали, що росіянам вдалося обійти систему ППО, бо в українців не було техніки для якісної повітряної розвідки, яка б своєчасно виявила небезпечні цілі. Таке озброєння могли б надати міжнародні партнери – воно у світі існує.

Великий Київ у Google News

підписатися