Жителі міста Українка оплакують знищену Трипільську ТЕС: “Як жити без електростанції”

Автор: Оксана Тупальська
17:55 11.04

Українку називають містом трипільських енергетиків. ТЕС на правому березі Дніпра почали будувати у 1962 році, а у квітні 1969 року запустили перший енергоблок. Інженери родинами приїжджали до міста, щоб працювати та постачати світло в домівки жителів столичного регіону. Сьогодні, після звістки про знищення росіянами станції, на стримують сліз.

Жителі міста Українка оплакують знищену Трипільську ТЕС: “Як жити без електростанції”
Світлодіодне освітлення

“Дуже переживаємо за місто, це скільки населення. Всі працюємо, як можемо, підіймаємо, леліємо цю станцію. Слава Богу, що є куди ходити, є що заробити. Що ж ми без неї?..”, – розповідає працівниця Трипільської ТЕС. 

До будівництва Трипільської ТЕС на місці сучасного міста Українка були кілька хуторів та сіл. Для енергетиків будували багатоповерхівки та інфраструктуру.  Станом на 2009 рік в населеному пункті мешкали 17 тисяч людей. 

Раніше “ВК” розповідав, що після масованого обстрілу росіян Трипільська ТЕС, розташована в місті Українка на Київщині практично повністю зруйнована. Після зупинки Чорнобильської АЕС Трипільська теплова електростанція фактично була найбільшим енергогенеруючим підприємством Київського регіону. Загальна потужність станції становить 1800 МВт.

Великий Київ у Google News

підписатися