5 питань про знищення росіянами Трипільської ТЕС та чи будемо зі світлом – енергетичний експерт

Автор: Оксана Тупальська
15:57 11.04

Росіяни вранці 11 квітня вщент зруйнували Трипільську ТЕС – найбільший енергетичний об’єкт Київщини. Він забезпечував світлом 3 області. На основні питання щодо майбутньої долі енергооб’єктів відповів голова правління Асоціації “Нафта і газ України” Андрій Закревський.

5 питань про знищення росіянами Трипільської ТЕС та чи будемо зі світлом – енергетичний експерт
Світлодіодне освітлення

1.Чому атака на енергетичну інфраструктуру розпочалася саме зараз, навесні, коли кияни вдало пройшли зиму?

Владою були недооцінені російські тенденції, що вони будуть розбивати все вщент. Другий момент суто військовий. Коли я 2 місяці назад прочитав новину, що австралійський AWACS (літак, що є системою дальнього радіолокаційного стеження – прим.) відлітає, бо немає грошей, я зрозумів, що наші Patriot, наша система ППО буде просто осліплена. Вони не били раніше тільки з причини, що не мали військової можливості бити. Коли нам послабили ППО з точки зору розвідки, почалися обстріли.

2.Яка загроза наступних влучань в енергообєкти?

Росіяни накопичували зброю. З іншого боку, можу всіх порадувати – через те, що атаки ідуть хвилями, це говорить про те, що у них теж немає можливості масованої атаки, щоб вони погасили нас одразу.

3.Чи не залишиться Київ та вся Україна без світла та тепла в наступному опалювальному сезоні?

У нас є 9 місяців, прекрасний час на те, щоб усе переробити і перекваліфікувати, щоб зробити острови централізованого тепло- та електропостачання, в першу чергу в прифронтових областях. Це треба було родити і 2 роки тому, і треба робити зараз. У нас є час. І це не має wow-ефекту. Ми ж знаємо про бензинові генератори, які простоювали впродовж останнього року – ми їх просто використаємо і все.

4.Що можна зробити, аби убезпечити себе на майбутнє та бути зі світлом наступної зими?

Вони будуть бити по всьому, до чого можуть дотягнутися. Всім раджу, в першу чергу керівникам, звернути увагу на газову генерацію. Тому що незважаючи на удари по інфраструктурі, слава Богу, наша газова галузь більш стійка суто технологічно.

5.Чи має змогу Київський регіон отримати транспортовану електроенергію з інших регіонів та з-за кордону?

Все, що у нас іде нижче Києва через Дніпро, у нас іде всього декілька ліній. Ясно, що зараз треба нарощувати все, що через Київ проходить, і те, що проходить через ці вузли. Зараз у нас немає проблеми в Західних регіонах, навіть віддавали закордон, бо був профіцит. Але восени буде навпаки. Ми це бачили ночами, 2-3 тижні тому, коли підтримка була нам дуже потужна. Треба додавати перетини на південь країни, а також з Молдови, Румунії, Угорщини. Тому у нас буде електроенергія, вона буде поновлюватися. Жаль, що будуть гинути люди – ось це найбільша проблема, гуманістична.

За матеріалами Київ24

Раніше “ВК” розповідав, що після масованого обстрілу росіян Трипільська ТЕС, розташована в селі Українка на Київщині практично повністю зруйнована. В ПАТ «Центренерго» кажуть, що 22 березня 2024 року вщент було знищено Зміївську ТЕС, на Харківщині, 25 липня 2022 війська рф окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині, а сьогодні ПАТ «Центренерго» втратила 100 відсотків генерації.

Великий Київ у Google News

підписатися