Місто Українка, де росіяни зруйнували ТЕС, почало новий день з перебоями водопостачання та зачиненими садочками

Автор: Оксана Тупальська
15:15 12.04

У місті енергетиків після російського ракетного обстрілу впродовж доби відновлювали водо- та електропостачання. Частину комунальних послуг відновили, однак до повноцінного життя Українка повернеться не скоро.

Місто Українка, де росіяни зруйнували ТЕС, почало новий день з перебоями водопостачання та зачиненими садочками
Світлодіодне освітлення

Налякані масованим обстрілом 11 квітня та виснажені через втрату Трипільської ТЕС жителі Українки дітей в садочки та школи не відправлять щонайменше до наступного понеділка. Через знеструмлення забірної станції питну воду отримують за графіками та купують в магазинах, у багатоповерхівках не працюють ліфти.

Місцеві, які у четвер чули звуки вибухів під час перебування у підвалах своїх будинків, зізнаються, що одразу зрозуміли – орієнтовно було від 4 до 6 прильотів.

Уже відомо, що ворог випустив по місту 5 ракет. Експерти з енергетики кажуть, що росіянам вдалося обійти систему ППО, бо в українців не було техніки для якісної повітряної розвідки, яка б своєчасно виявила небезпечні цілі. Таке озброєння могли б надати міжнародні партнери – воно існує.

 «Водою запасаємося, треба тащить на 6-тий поверх, бо ліфти не працюють. Світло є, але немає теплої води, і сказали, що не буде», – говорить літня жителька Українки, набираючи воду в бюветі.

«Дають воду з 6 до 9, тоді з 12 до 14 і ввечері з 6 до 9. Світло є, але схоже, що вимикали вночі», – зазначає їнша.

Знищення Трипільської ТЕС – це біль через втрату роботи для величезної кількості родин енергетиків, які десятки років тому переїхали в Українку, щоб працювати на станції.

Попри вкрай негативні висновки за наслідками російської атаки місцеві кажуть, що до зими сподіваються відновити частину потужностей:

«Треба надіятися, щоб відновити до зими. Інакше ніяк. Треба надіятися, діяти і далі жити. Інакше ніяк», – говорить місцевий.

У Будинку культури Українки в день обстрілів діяла служба психологічної підтримки. Кажуть, переважно зверталися люди старшого віку, налякані обстрілами та вибухами в місті. Молодші просили поради, як допомогти дітям справитися з перенесеним стресом.

За матеріалами «УкраинаСегодня» та «Суспільного»

Великий Київ у Google News

підписатися