Священники УПЦ МП проти будівництва синагоги на Кирилівському кладовищі – Зісельс

12:21 27.12.2020

Священники Української православної церкви Московського патріархату виступили проти будівництва синагоги на Кирилівському православному кладовищі, де на замовлення російського проєкту меморіалізаціі Бабиного Яру в день католицького Різдва почались розкопки і вже в перші години були знайдені рештки поховань.

Священники УПЦ МП проти будівництва синагоги на Кирилівському кладовищі – Зісельс Фото: скрін з відео розкопок на Кирилівському кладовищі

Про це повідомив виконавчий віце-президент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс.

За його словами, днями до ділянки на території Кирилівського православного кладовища, де велись розкопки, підійшли священики з поруч розташованої каплиці московського патріархату, подивилися та сказали, що якщо синагогу побудують на кістках, то її спалять.

Ось і вибудовується картина: по одному наказу з Москви будують синагогу на землі православного кладовища, по другому наказу звідти ж – синагогу підпалюють. І потім – по третьому наказу, вгадайте звідки, відео пожежі з відповідними коментарями про “український антисемітизм” пройде по всьому світу”, – підсумовує Зісельс.

За його словами, якщо до цього додати конфіденційну інформацію, “яка з’явилася днями про нібито передачу значної суми грошей від однієї проросійської партії, яка почуває себе досить комфортно в Україні, праворадикальним організаціям в Україні, залишається тільки зібрати сили та вигнати поганою мітлою всю цю банду з України до їх керівників у Кремлі”.

Нагадаємо, що Офіс президента України дозволив російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” почати будівництво поминальної синагоги на землі Кирилівського православного кладовища. В день католицького Різдва ініціатори російського проєкту меморіального комплексу “Бабин Яр” розпочали розкопки на Кирилівському православному кладовищі та наткнулись там на залишки старих поховань.

У зв’язку з цим українські євреї почали збирання протестних підписів проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні.

Великий Київ у Google News

підписатися