Представлена концепція меморіалу “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського – без хакерських атак не обійшлось

Автор: Галина Ворона
18:59 25.01.2021

Група на чолі зі скандальним російським режисером Іллєю Хржановським представила свою концепцію Меморіалу Голокосту “Бабин Яр”. Меморіал буде включати 10 музейних, освітніх та конфесійних об’єктів. Перший з них – синагогу – зведуть вже цієї весни.

Представлена концепція меморіалу “Бабин Яр” від скандального російського режисера Хржановського – без хакерських атак не обійшлось

Як повідомляє прес-служба меморіального центру, Концепція була презентована 14 січня Наглядовій Раді та 21 січня Громадській раді Меморіального центру. Під час презентації Наглядовій раді сайт і сервери меморіального центру зазнали потужної хакерської атаки, через що тимчасово закрили онлайн-архів.

Згідно з концепцією, майбутній Меморіальний комплекс буде включати:

  • Музей трагедії Бабиного Яру 1941-1943;
  • Музей Голокосту в Україні та Східній Європі;
  • Музей історії забуття трагедії Бабиного Яру;
  • Музей історії місця та Куренівської трагедії;
  • Інсталяцію, присвячену жертвам трагедії;
  • Простір для молитви, до складу якого увійдуть синагога, церква, мечеть та неконфесійний простір;
  • Освітній та науковий центр, майданчик для дискусій;
  • Медіатека, бібліотека, архів і колекція;
  • Освітньо-ігровий простір для дітей;
  • Центр реабілітації наслідків психологічної травми.

У 2021 році до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру планується зведення синагоги, а також відкриття експозиційної зони.

Синагога – перший об’єкт, який буде зведено в рамках концепції вже цієї весни. Її автором виступив відомий архітектор Мануель Герц, який спроєктував синагогу у Майнці.

Концепція була підтримана членами Наглядової ради та отримала позитивні відгуки від членів Громадської Ради. Детальніше з концепцією та складом її авторів можна ознайомитися тут.

Читайте також: Синагогу-маф в Бабиному Яру хотіли побудувати без жодних громадських слухань 

Нагадаємо, 300 українських євреїв вже підписалися проти російського проєкту Меморіалу в Бабиному Яру, підтриманого Зеленським. Виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс назвав проєкт спорудження Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”, запропонований російським скандальним режисером Іллею Хржановським, частиною інформаційного фронту гібридної війни Росії проти України. Він каже, що Україна повинна реалізувати власний проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру, до розробки якого було залучено 18 вчених, істориків, які об’єднались навколо Інституту історії України Академії наук. 

Довкола російського проєкту вже неодноразово виникали скандали. Зокрема, у лютому 2020 новопризначений художній керівник проєкту росіянин Ілля Хржановський запропонував перейменувати станцію метро “Дорогожичі” на “Бабин Яр”. #ВК писав, що це викликало гнівну реакцію містян. Тоді ж з’ясувалося, що пан Хржановський – людина зі “складною” біографією. Раніше він займався кіновиробництвом й потрапив до скандалу після екранізації фільмів “4” та “Дау”. Більше ви можете прочитати у нашій статті

У жовтні 2020 року Києві ініціювали створення руху опору проти російської концепції Бабиного Яру.

Один із останніх скандалів пов’язаний з будівництвом поминальної синагоги на Кирилівському православному кладовищі, яке дозволив почати російським авторам меморіалу “Бабиного Яру” Офіс президента України. В день католицького Різдва на ділянці можливого зведення меморіальної синагоги розпочали розкопки і наткнулись на залишки старих поховань. Дослідивши ділянку на наявність людських поховань, ініціатори будівництва заявили, що ніяких поховань не знайшли, а людські кістки на Кирилівське кладовище попали із сміттям

У відповідь українські євреї почали збирати підписи проти нової наруги над історією народів. Вони звернулися до громадянського суспільства з закликом захистити православний цвинтар від будівництва, яке загрожує міжнаціональним та міжконфесійним конфліктом в Україні. Проти будівництва синагоги виступили священники Української православної церкви Московського патріархату.

Великий Київ у Google News

підписатися