Сліди Черновецького: у Київраді хочуть віддати забудовнику історичну «Садибу Осипа Родіна»

Автор: Оксана Тупальська
14:29 27.10.2022

На сесії Київради лобіюють рішення про передачу забудовнику будівлі Садиби Осипа Родіна, зведеної майже 2 століття тому.

Сліди Черновецького: у Київраді хочуть віддати забудовнику історичну «Садибу Осипа Родіна»
Світлодіодне освітлення

Земельне питання, яке стосується ділянки на вулиці Гончара, 71 побачили в порядку денному представники Центру розвитку міст.

«Цю ділянку можуть віддати забудовнику, який у суді заперечує статус пам’ятки садиби 19 століття. Вже «класика» з обходу законодавства, нічого й додати», – зазначають активісти.

Повідомляється, що початок засідання перенесли через повітряну тривогу. Вона, як відомо, тривала з 11.45 майже півтори години.

«Ніколи такого не було» і от знову. І знову ж таки, в порядку денному – «дуже невідкладні» земельні питання», – риторично зазначають у Центрі розвитку міст.

Історична хроніка свідчить, що Садиба Осипа Родіна у 1882 році  складалася з дерев’яного будинку та двором і садом. Однак господар попросив дозволу у влади тих часів та побудував двоповерхову будівлю з каменю за проектом архітектора Володимира Ніколаєва. Спадкоємиці, дочки Осипа продали будівлю дворянину Казимиру-Альбіну Протазовичу Жубру, який служив у піхоті Речі Посполитої. А наприкінці ХІХ століття в стінах дому діяв Київський театр Історичного портрета.

Тепер претендує на територію, де розташована історична будівля ТОВ «Арікс», власником значиться Яків Басс – батько ексзаступника голови КМДА Леоніда Черновецького. Забудовник звертався до суду та заявляв, що дім не є культурною спадщиною, а «рядовою історичною забудовою ХІХ століття». У 2021 році профільний Департамент охорони культурної спадщини КМДА запевняв, що приймав рішення про внесення будинку до Переліку об’єктів культурної спадщини в межах закону України «Про охорону культурної спадщини». Це робили на підставі історичної довідки, що підтверджує цінність об’єкта, враховуючи що будинок 1882 року зберіг свою автентичність, є витвором видатного київського зодчого Володимира Ніколаєва та цінним невід’ємним елементом забудови кварталу.

Варто зазначити, що за даними організації «Мапа Реновації» упритул до садиби Осипа Родіна, на вулиці Олеся Гончара, 69, прибудувався ЖК Franklin Concept House, що є проектом від Perfect Group нардепа з ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, а також Saga Development забудовника Андрія Вавриша та Kyivproekt Development.

Нагадаємо в порядку денному засідання Київради з’явилося біля десятка земельних питань, більшість з яких стосуються скандальних забудов.

Рух “Чесно” оголосив маркерними голосування депутатів Київради 27 жовтня щодо земельних питань, які стосуються оточення Медведчука.

Депутати Київради від “Європейської Солідарності” заявили, що не голосуватимуть за земельні питання під час війни.

Натомість, на закрите засідання сесії Київради 13 жовтня приносили відро-туалет з одного з укриттів у столичній школі та вимагали у мера забезпечити відповідні умови перебування дітей в підвальних приміщеннях.

Великий Київ у Google News

підписатися